Aktualności

Podsumowanie I Biegu Hubertowskiego

25 października
16:54 2014

Podczas 15 edycji Hubertusa Spalskiego odbył się także I Bieg Hubertowski na dystansie 10 km z Tomaszówka do Łąk Brzustowskich w kierunku Spały. Na starcie stanęło 55 zawodników, a wśród nich Wanda Panfil, jedyna dotąd polska mistrzyni świata w maratonie (1991 rok, Tokio), wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski na długich dystansach, wychowanka RKS Lechia Tomaszów. Przed wybiegnięciem na trasę zawodnicy i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć Panteon Patronów Łowiectwa oraz wysłuchać historii powstania tego unikatowego w skali kraju obiektu.

Bieg Hubertowski Spała

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Jakub Woźniak reprezentujący AZS AGH Kraków, a pochodzący z gminy Gielniów (powiat opoczyński), który zdobył puchar starosty tomaszowskiego. Na drugim miejscu linię mety minął Rafał Wroniszewski (Tomaszów), a trzeci był też tomaszowianin Robert Antosiewicz z JW 4228 Skład Regny. Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Wanda Panfil (Tomaszów), której przypadł puchar Spalskiego Towarzystwa Łowieckiego. Druga była Sylwia Tomczyk (MKS Tomaszów), a trzecia Justyna Woźniak (Lelitek,gm. Gielniów).

Trójce najlepszych kobiet i mężczyzn wręczono puchary, medale i nagrody. Pozostali zawodnicy otrzymali medale za uczestnictwo. Fundatorami trofeów sportowych byli tomaszowskie Starostwo Powiatowe, poseł Robert Telus i STŁ, a nagród firma Provincja.

Zawodników sklasyfikowano także w kategoriach wiekowych. Najlepsze kobiety: do 29 lat Sylwia Tomczyk, 30-39 lat Sylwia Okólska (Time4Runing Tomaszów), pow. 40 lat Wanda Panfil. Najlepsi mężczyźni: 13-19 lat Piotr Koziorowski (Tomaszów), 20-29 lat Jakub Woźniak, 30-39 lat Rafał Wroniszewski, 40-49 lat Robert Antosiewicz, powyżej 50 lat Włodzimierz Oczakowski (Rawa Maz.) i Edward Dębowski (Tomaszów). Organizatorami biegu było STŁ i Ognisko TKKF ZNP w Tomaszowie przy współudziale Lasów Państwowych, OSP i samorządów terytorialnych. Organizacją imprezy zajęli się głównie Krzysztof Lechowski (STŁ) i Antoni Smolarek (OTKKF ZNP), który pełnił też funkcję sędziego głównego.

Ponieważ uczestnikom bardzo spodobała się trasa biegu wiodąca po terenie naturalnym (las, łąki), wielu z nich zadeklarowało udział także w przyszłym roku. Tę opinię podzieliła Wanda Panfil zgłaszając propozycję organizacji II Biegu Hubertowskiego już o randze ogólnopolskiej wraz z deklaracją udziału w przygotowaniach. Relacje z biegu dostępne w internecie: dziczyzna-grzyby.pl, powiat-tomaszowski.pl, nasze miasto.pl, tvtomaszow.pl.