Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Młodzi zdolni tomaszowscy aktorzy w Turcji. Teatr „TRZCINA” w Alanyi (wideo)

Młodzi zdolni tomaszowscy aktorzy w Turcji. Teatr „TRZCINA” w Alanyi (wideo)
05 stycznia
15:46 2015

W dniach 13.12-20.12 2014r. Teatr „TRZCINA” działający przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA” przebywał w Alanyi w Turcji. Grupę zaprosił Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Przyjaźni w Alanyi oraz Ambasada RP w Ankarze. Podczas pobytu tomaszowski teatr amatorski wystawił sztukę „Poza czasem” autorstwa i w reżyserii Kariny Góry.

„Jesteśmy przekonani, że udział Teatru „TRZCINA” dodatkowo doskonale wpisze się w świętowane w tym roku obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją” – pisała Bogusława Michałowska, prezeska PSKiPwA w zaproszeniu i tak też się stało. Młodzież z Tomaszowa Maz. nie tylko wystawiła sztukę, ale dała również popis umiejętności wokalnych i tanecznych. Ich występ przyjechało obejrzeć wielu gości, m.in. Stanisław Kargul, Konsul Ambasady RP w Ankarze.

„Pobyt obfitował w wiele akcentów edukacyjnych i kulturalnych, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w międzynarodowych warsztatach teatralnych, konwersować w języku angielskim ze studentami na uniwersytecie czy wymieniać się doświadczeniami teatralnymi podczas pobytu w prywatnej szkole „Doga”. Może trudno w to uwierzyć, ale czas mieliśmy tak wypełniony różnymi działaniami, że na zwiedzanie nie pozostawało go już zbyt wiele.” – wspominają Trzciniaki.

 

Więcej o Teatrze „Trzcina”:

https://tvtomaszow.pl/2014/12/tomaszowski-teatr-trzcina-wystapi-turcji/

 

Historia działalności

Teatru „Trzcina”

Teatr „TRZCINA” istnieje od 2007 r. i prowadzą je dwie tomaszowianki: Karina Góra- autorka i reżyserka spektakli oraz Barbara Przybysz- menedżer.

Spektakle Teatru „TRZCINA” można oglądać na stronie: www.powiat-tomaszowski.pl, w zakładce: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „TRZCINA”

Spektakle:

Opowieść o miłości dwóch żywiołów”, II Nagroda w Ogólnopolskich XXVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2008; 3 indywidualne wyróżnienia aktorskie

Uczucia w pięciu odsłonach” – grupa reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Szkolnych w San Remo we Włoszech, gdzie zdobyli I miejsce, z tą samą sztuką wywalczyli I miejsce na III Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi. (maj 2009 r.)

Ballada o chorym Księżycu”- III miejsce na IV Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi (maj 2010 r.)

Sen lalkarza” – wyróżnienie w IV Będzińskich Spotkaniach Teatralnych BEST 2011, I miejsce na V Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi (czerwiec 2011); reprezentacja Polski i zdobycie Grand Prix na X Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Artystycznej „Magia Italiana” – X Festival Internazionale Delle Arti „Magia Italiana 2011. Opiekunki Karina Góra i Barbara Przybysz zdobyły indywidualne tytuły „Grande Maestro”; jesienią 2011 r. „Trzcina” została zaproszona do Warszawy, żeby wystąpić w Teatrze „Kamienica” jako suport przed monodramem Justyny Sieńczyłło „Mój dzikus”. W dniach 4-9 stycznia 2012 r. TRZCINA reprezentowała Polskę na międzynarodowym przeglądzie „INTERSHOW 2012”, gdzie zdobyli I Nagrodę.

W dłoni Przeznaczenia?”. W lipcu 2012 r. Teatr TRZCINA reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Talentów „LE STRADE DELLA MUSICA” w Rzymie, gdzie zdobył I Nagrodę.

Bajka o Miłości i Szaleństwie” – Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w Łodzi – II Nagroda. W nagrodę młodzież wystąpiła na profesjonalnych deskach Teatru Studyjnego przy PWSTFiTV w Łodzi; Ogólnopolski Przegląd Teatralnym MOST w Gdańsku – Nagroda Fotoreporterów.

Marlena Burian z Teatru TRZCINA zebrała nagrody za monodram „Wyznanie”:Nagrodę aktorską w VI Przeglądzie Teatrów Amatorskich SPOT w Warszawie; wyróżnienie aktorskie w VI Będzińskich Spotkaniach Aktorskich BEST 2013; Nagrodę aktorskąw 14. Ogólnopolskim Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA 2013; I Nagrodę w V Ogólnopolskich Spotkaniach Jednego Aktora „Monodram 2013”.

Poza czasem” – I Nagroda w XXXII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych (kwiecień 2014); wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w SCENIE „i” (październik 2014)

Monodram (w wykonaniu Klaudii Kościstej) „Wielki piątek- czyli kobieta demon” wg tekstu Andrzeja Lenartowskiego – Złota Maska na Tomaszowskich Teatraliach 2014; nominacja do XI Ogólnopolskiego Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA” – Suwałki 2014 (grudzień 2014).

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu