Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Centrum Onkologii w Tomaszowie placówką certyfikowaną. Audyt przeprowadziła DEKRA

Centrum Onkologii w Tomaszowie placówką certyfikowaną. Audyt przeprowadziła DEKRA
Czerwiec 17
18:57 2015

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej spełnia najwyższe standardy jakościowe. Placówka otrzymała właśnie certyfikaty potwierdzające spełnianie norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz PN-N-18001-2004.

certyfikat 1 certyfikat 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Audyt w NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadziła DEKRA Certyfication Sp. z o.o. Podczas audytu wnikliwie sprawdzano obowiązujące w placówce procedury związane m.in. z bezpieczeństwem pacjentów i personelu medycznego, oceniono jakość obsługi oraz wypełnianie norm środowiskowych. Wydane certyfikaty obowiązuje przez trzy lata.

centrum-onkologii-w-tomaszowie1

Ponadto w NU-MED CDiTO odbyła się prezentacja urządzenia do wytwarzania cytostatyków, czyli leków stosowanych w chemioterapii. Robot Diana firmy Icumedical po ustawieniu właściwych parametrów precyzyjnie dobiera i miesza składniki. Po przygotowaniu preparatu urządzenie drukuje etykietę, na której podane są ilości poszczególnych środków użytych do produkcji leku.

centrum-onkologii-w-tomaszowie2

 

Takie urządzenie zastępuje część czynności, które wykonują farmaceuci pracowni aptecznych. Przypomnijmy – NU-MED CDiTO posiada własną aptekę wraz z pracownią do wytwarzania cytostatyków. W obu metodach, czyli ręcznej i automatycznej, stosowane i używane mogą być wyłącznie sterylne urządzenia i pojemniki. Z tego powodu obsługa maszyny Diana wymaga używania strzykawek.

centrum-onkologii-w-tomaszowie3


 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa