Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Galeria Arkady – list Mariusza Sobańskiego do władz miasta

Galeria Arkady – list Mariusza Sobańskiego do władz miasta
Styczeń 14
20:42 2015

Na stronie internetowej Galerii Arkady opublikowano dzisiaj list Pana Mariusza Sobańskiego (gospodarza galerii od 1995 roku), do Rady Miasta poprzedniej kadencji, w którym obecny najemca budynku przy ul. Rzeźniczej 4, przedstawia swoje racje i intencje oraz chęć wykupu nieruchomości w drodze przetargu ograniczonego.

Przypomnijmy, że pod koniec 2014 roku Mariusz Sobański otrzymał wypowiedzenie najmu, a ponadto radni miejscy poprzedniej kadencji nie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości przy zrewitalizowanym placu Kościuszki w trybie przetargu ograniczonego, argumentując to tym, że nieruchomość ta położona jest w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc naszego miasta i jej wartość znacznie przewyższa dotychczasową wycenę rzeczoznawcy.

Więcej informacji na ten temat w artykule:

Przyszłość Galerii Arkady – konferencja prasowa prezydenta Tomaszowa Marcina Witko (wideo)

 

Poniżej treść listu Mariusz Sobańskiego

arkady_list (2)

arkady_list (1)

arkady_list (3)

arkady_list (4)

 

Zobacz również

Skomentuj

2 komentarze

 1. Czytelnik
  Czytelnik Styczeń 19, 13:02

  Mam nieodparte wrażenie , że obecne władze dążą uparcie do niszczenia nawet i tego miejsca kultury. Jeżeli obecnym i byłym radnym wszystko kojarzy się z kasą to niech zwrócą tą co wzięli z kasy , a obecni niech zrezygnują z pobieranych diet. Jest mi niezmiernie przykro, że nowe władze korzystające z podszeptów ludzi niezaradnych i zazdrosnych niszczą resztki tego co można było zachować dla potomnych. Nawet muzykowi prezydentowi powinno być „raźniej” na duszy, że w Arkadach mówi się też o muzyce. Już teraz widać , że nowy prezydent i nowa rada nastawieni są na konfrontację z tomaszowskimi przedsiębiorcami i społeczństwem , które na nich głosowało. Jednocześnie proponuję, aby prezydent zapoznał się z dokumentami dotyczącymi wyceny „Galerii” , ich zgodnością z obowiązującymi przepisami prawa, czy aby dzięki tak sporządzonej dokumentacji nie zachodziło naciąganie na siłę wartości na rzecz właściciela czyli Urzędu Miasta. To biegli powinni ocenić wartość poniesionych nakładów przez strony. Teraz jak Galeria została wyremontowana to od razu jest bunt i podwyższanie wysokości opłat. Typowe kmiotkowskie postępowanie na zasadzie – Wyremontowałeś za swoje, podniosłeś wartość to teraz płać więcej. BRAK SŁÓW.

  Reply to this comment
 2. jurek
  jurek Styczeń 29, 21:43

  Pan Witko uparcie powtarza, że nie pozwoli robić biznesu kosztem miasta. Oczywiście miasto bez problemu może robić biznes kosztem państwa Sobańskich! 20 lat chuchania i dmuchania na Arkady to za mało. Trzeba zabrać tym burżujom i już. To zwykłe złodziejstwo i tyle. A o interesach robionych kosztem miasta lepiej, żeby Witko nic nie mówił. To niekompetentny i nieprofesjonalny człowiek.

  Reply to this comment

Napisz komentarz

Archiwa