Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Jan Peszek w Tomaszowie na finał 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Jan Peszek w Tomaszowie na finał 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Marzec 01
19:18 2016

Do 8 marca br. można zgłaszać swój udział w eliminacjach powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.

Przesłuchania odbędą się 16 marca br. w Miejskim Centrum Kultury filia Miejski Ośrodek Kultury o godz. 14.00. Karty zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Miejski Ośrodek Kultury ul. Browarna 7, 97-200 Tomaszów Maz. tel./fax: 44 724 53 23, e-mail: kontakt@mok-tm.pl
Regulamin oraz karty uczestnictwa do pobrania na www.mok-tm.pl

afisz-okr-2016

Wyjątkowym uzupełnienie eliminacji powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest niezwykły, legendarny spektakl, grany przez wybitnego krakowskiego aktora Jana Peszka pt.: „Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego”.
Monodram „Scenariusz dla niemożliwego lecz istniejącego aktora instrumentalnego”, został napisany w 1963 roku „pod” i dla Peszka przez Bogusława Schaeffera. Schaeffer był muzykologiem z krakowskiej PWST, pracownikiem Polskiego Radia gdzie współpracował ze słynnym studiem eksperymentalnym. To właśnie on wciągnął młodego Peszka w klimaty muzyki awangardowej, której pokłosiem jest opisywany spektakl. Godzinny monolog mieści w sobie diagnozę stanu kultury, dyskusję z muzyką współczesną, badanie granic teatru – i najbardziej błazeńską, irracjonalną zabawę.
Spektakl był wystawiany w wielu teatrach na całym świecie. W Polsce gościł między innymi na deskach Teatru Starego, Teatru Miniatura, Teatru Studio pod kierownictwem Grzegorzewskiego, a już 16 marca br. o godz.18.00 będziemy mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym w kinie „Włókniarz” w Tomaszowie.

Peszek-plakat
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w MCK Pl. Kościuszki 18 oraz w filiach MOK, DOK i O.K. „Tkacz”
Dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych 61. OKR bezpłatne wejściówki!


 

 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa