Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nie tylko Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Tomaszów również przyłączył się do pomocy Mołdawii

Nie tylko Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Tomaszów również przyłączył się do pomocy Mołdawii
Kwiecień 28
11:54 2017

Władze Hincesti zwróciły się do naszego miasta z prośbą o udzielenie pomocy rzeczowej z przeznaczeniem na usunięcie szkód spowodowanych atakiem zimy.  Wiatr połamał setki drzew i słupów energetycznych. Tak trudna sytuacja pogodowa wystąpiła w Mołdawii po raz pierwszy od 120 lat.  W mieście wprowadzony został stan wyjątkowy.

 

 Hincesti jest jednym z miast w Mołdawii najmocniej dotkniętym atakiem zimy. Chcemy by nasza współpraca nie polegała tylko na wymianie grzecznościowych pism i wyszła poza papier. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, chcemy, żeby nasi przyjaciele z Mołdawii wiedzieli, że jesteśmy przyjaciółmi, na których mogą liczyć.  Dlatego nie wahaliśmy się z podjęciem uchwały dotyczącej pomocy rzeczowej, kiedy dotarły do nas informacje o tak poważnych kłopotach zaprzyjaźnionego z nami miasta. Z informacji jakie posiadamy wynika, że usuwanie skutków ataku zimy w Mołdawii, może porwać nawet 3 miesiące. Mamy nadzieje, że nasza pomoc ułatwi prace służbom komunalnym Hincesti – mówi prezydent Tomaszowa Marcin Witko

 

 

Tomaszów Mazowiecki związany jest z Hincesti listem intencyjnym o współpracy obu samorządów podpisanym 22 września 2016 roku. Radni na wniosek prezydenta Marcina Witko podjęli podczas czwartkowej sesji (27.04.2017r.) uchwałę o pomocy rzeczowej dla Hincesti.

 

Z informacji uzyskanych z konsulatu Mołdawii wynika, iż niezbędny jest sprzęt typu pilarki spalinowe, agregaty prądotwórcze celem usunięcia szkód powstałych w wyniku ataku zimy.  W ramach pomocy miasto dokona ich zakupu  i przekaże Hincesti.

 


 

 

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa