Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nawet 20 tys. zł zwolnienia z podatku od nieruchomości za remont elewacji

Nawet 20 tys. zł zwolnienia z podatku od nieruchomości za remont elewacji
Listopad 25
16:42 2016

Nawet 20 tys. zł zwolnienia z podatku będą mogli otrzymać właściciele nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim, w których wykonany zostanie remont elewacji. To nowy pomysł na poprawę wizerunku i estetyki miasta.

 

Ulga ma zachęcić właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia remontów elewacji. Problematyka gruntownej rewitalizacji wielu zaniedbanych obiektów, w tym przede wszystkim starych i zabytkowych kamienic dotyka niemal wszystkie miasta w Polsce. Budynki takie, należące często do podmiotów prywatnych, latami podlegały intensywnej eksploatacji, zaś poziom nakładów remontowych, jakimi dysponowali właściciele, nierzadko był i pozostaje znikomy.

 

Warunkiem skorzystania z ulgi jest rozpoczęcie remontu elewacji w ciągu 12 miesięcy od dnia złożenia w magistracie zgłoszenia zamiaru korzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości. Kwota ulgi nie będzie mogła przekroczyć 20 tys. zł. Zwolnienie z podatku przysługiwać będzie maksymalnie na 5 kolejnych lat.

 

Decyzję o wprowadzeniu ulgi podjęli radni Rady Miejskiej na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego:

– To jest pierwszy krok skierowany do właścicieli nieruchomości w naszym mieście. Analizujemy kolejne instrumenty, które będą ich wspierać i pozwolą nam wspólnie dbać o wizerunek i wygląd miasta.

 

 

Dodajmy, że w latach 2013-2015 tomaszowski magistrat rozpatrzył 5 indywidualnych wniosków  w sprawie umorzenia zaległości w podatku od nieruchomości w łącznej kwocie 19.633 zł, gdzie głównym czynnikiem warunkującym uzyskanie ulgi było przeprowadzenie remontu budynków.


 

 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa