Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nie tylko NFZ popiera tomaszowską onkologię

Nie tylko NFZ popiera tomaszowską onkologię
Maj 29
17:51 2015

– Myślę, że powstanie w województwie łódzkim drugi ośrodek onkologii. W planie mamy również ogłoszenie konkursu na radioterapię. Jeżeli ma powstać centrum w Tomaszowie, to nie tylko jako ośrodek radioterapii, ale kompleksowe centrum onkologiczne dla pacjentów – zapowiedziała w piątek, w Rozmowie Dnia w Radio Łódź dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Kręcka.

Ogłoszono już konkurs na chemioterapię, do którego przystąpiło NU-MED CDiTO z Tomaszowa Mazowieckiego czekające od kilku miesięcy na kontrakt na radioterapię.

– Wkrótce taki konkurs ogłosimy – powiedziała w wywiadzie radiowym dyrektor Jolanta Kręcka.

Także w piątek Rada Gminy Poświętne podjęła uchwałę w sprawie poparcia kontraktu dla NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Położona w powiecie opoczyńskim gmina, to dziewiąty samorząd, który w sformalizowany sposób dostrzegł potrzebę istnienia i działalności placówki onkologicznej, nie odległej od mieszkańców.

centrum-onkologii-w-tomaszowie (1)

 

Wcześniej w formie uchwał starania kontraktowe NU-MED CDiTO wsparły: Rada Powiatu Tomaszowskiego, Rada Gminy Inowłódz i Rada Gminy Rzeczyca. Stanowiska popierające wysłali do NFZ: Starosta Powiatu Tomaszowskiego, wójt Gminy Żelechlinek, Rada Powiatu Opoczyńskiego, Gmina Rokiciny i wójt Gminy Będków. Ten głos samorządów oraz ponad 7 tysięcy podpisów pod Petycją do NFZ wyraźnie wskazują na potrzebę istnienia NU-MED CDiTO w Tomaszowie Mazowieckim, a działalność Centrum od 7 stycznia 2015 roku świadczy, że placówka powstała nie po to, by czekać na kontrakt, lecz po to, by leczyć.

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa