Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Pijany dróżnik na przejeździe na ul. Warszawskiej

Pijany dróżnik na przejeździe na ul. Warszawskiej
Kwiecień 03
16:42 2017

Policjanci zatrzymali 24-letniego dróżnika strzeżonego przejazdu kolejowego , który pełnił swoje obowiązki mając w organizmie ponad promil alkoholu.

2 kwietnia 2017 roku około godziny 8.00 , funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei,  powiadomili, iż dróżnik strzeżonego przejazdu kolejowego  przy ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Maz. prawdopodobnie jest nietrzeźwy.  Okazało się 24-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna miał nadzorować bezpieczeństwo ruchu pociągów na szlaku Tomaszów Maz.-Skrzynki. Rozpoczynał czynności służbowe od godziny 7:00 i miał je pełnić do godziny 19:00. W tym dniu, w czasie jego zmiany przez przejazd przejechały dwa pociągi, w tym zakresie nie było żadnych zgłoszeń o nieprawidłowościach.

Jak ustalili policjanci do pracy podejrzany przyjechał zaparkowanym przy budynku posterunku fiatem seicento. Podejrzewany został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Odpowie  za pełnienie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem ruchu pojazdów mechanicznych, za co grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał jeszcze zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia.

 

Źródło: policja.pl

 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa