Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Przyszłość Galerii Arkady – konferencja prasowa prezydenta Tomaszowa Marcina Witko (wideo)

Styczeń 12
14:42 2015

Pod koniec 2014 roku Mariusz Sobański – dzierżawca budynku, w którym mieści się Galeria Arkady otrzymał wypowiedzenie umowy najmu. Ponadto radni miejscy poprzedniej kadencji nie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości przy zrewitalizowanym placu Kościuszki w trybie przetargu ograniczonego, argumentując to tym, że nieruchomość ta położona jest w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc naszego miasta i jej wartość znacznie przewyższająca dotychczasową wycenę rzeczoznawcy, która wynosi 500 000 zł. Dodatkowo nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, dlatego nabywcy przysługiwałaby bonifikata w wysokości 50% jej wartości. Czyli dotychczasowy najemca mógłby kupić budynek za kwotę 250 000 zł.

galeria-Arkady-w-Tomaszowie
Urzędnicy twierdzą, że Sobański wynajmował dotychczas budynek na preferencyjnych warunkach, a wysokość czynszu nie miała nic wspólnego z cenami rynkowymi.
Mariusz Sobański podkreśla jednak, że na przestrzeni tych lat ponosił koszty inwestycyjne m.in. związane z instalacją i montażem pieca gazowego.
Jaka będzie przyszłość Galerii Arkady, prowadzonej przez kilkanaście lat przez Mariusza Sobańskiego? Póki co, działalność jej została zawieszona.

12 stycznia br. Prezydent Marcin Witko zwołał konferencję prasową, aby przedstawić stanowisko magistratu w sprawie Arkad.

 

Zobacz również

Skomentuj

6 komentarzy

 1. Mops
  Mops Styczeń 12, 15:10

  ha ha ha… ale kity! Pani po lewej ma nietęgą minę… oj chyba nie wszystko zostało powiedziane

  Reply to this comment
 2. Piotrek
  Piotrek Styczeń 12, 15:40

  Od razu nasuwa się pytanie, kto po Panu Sobańskim przejmie Galerię Arkady? Jeśli Pan Prezydent chcę podnoszenia czynszów to w pierwszej kolejności powinien sprawdzić, jakie podatki doprowadza TBS?

  Reply to this comment
 3. Joanna Kubacka
  Joanna Kubacka Styczeń 14, 17:49

  Szanowni Państwo!
  Na naszej stronie internetowej umieściliśmy dziś list Pana Mariusza Sobańskiego do Rady Miasta poprzedniej kadencji, wystosowany w dn. 01.10.2014 r. Będziecie mogli Państwo zobaczyć na własne oczy jak przebiegała korespondencja z UM. List wyjaśnia nasze motywacje i intencje. Polecam więc go Państwa uwadze i życzę owocnej we wnioski lektury. Joanna Kubacka

  Poniżej znajduje się link do strony: http://www.galeriaarkady.art.pl/

  Reply to this comment
 4. Włodzimierz
  Włodzimierz Styczeń 15, 15:32

  Nikt w mieście nie poprowadzi Galerii lepiej niż Mariusz Sobański ,jego dotychczasowe działania i zaangażowanie mówią same za siebie. Powodzenia Mariusz trzymam kciuki.

  Reply to this comment
 5. Sisi
  Sisi Styczeń 19, 10:28

  Jestem załamana działaniami nowych władz. Powszechnie wiadomo, że wynajmowanie lokali na działalność kulturalną odbywa się zawsze na preferencyjnych warunkach. Nie można tego porównać z działalnością komercyjną np. banku, sklepu, czy punktu usługowego. To absurd. Absurdalne jest też stwierdzenie, że Arkady należy dostosować do zrewitalizowanego placu Kościuszki. Myślę, że to plac Kościuszki nareszcie dostosowano estetycznie do Arkad, które w rękach dotychczasowego najemcy zawsze były perełką. Może by tak władze zainteresowały się innymi budynkami miejskimi, które od lat niszczeją, wymagają remontu i godnych gospodarzy. Jeśli Arkady zejdą na psy, a wiele na to wskazuje, ogromna liczba Tomaszowian nigdy tego panu Prezydentowi nie zapomni.

  Reply to this comment

Napisz komentarz

Archiwa