Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Radioterapia w tomaszowskim centrum onkologii z kontraktem NFZ

Radioterapia w tomaszowskim centrum onkologii z kontraktem NFZ
Wrzesień 02
12:52 2015

1 września – zgodnie z umową zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia – NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęło leczenie radioterapią w ramach kontraktu NFZ. Oznacza to, że pacjenci z Tomaszowa Mazowieckiego nie będą musieli już korzystać z usług łódzkich placówek medycznych. 

Dotychczas, czyli od 7 stycznia tego roku, koszty leczenia pacjentów ponosiło Centrum. Ten okres, mimo, że kosztowny dla NU-MED CDiTO,  przyniósł wiele pozytywnych doświadczeń. – Zgraliśmy nasz zespół, czyli lekarzy, pielęgniarki, techników i fizyków medycznych, przedstawiliśmy naszą placówkę pacjentom i przyjęliśmy pewne formy działania w środowisku – mówi dr Maria Pytel, dyrektor medyczny szpitala.

Także 1 września, Poradnia Onkologiczna NU-MED CDiTO rozpoczyna przyjmowanie pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Poradni czynna jest od godziny 8-mej, a zarejestrować się można pod numerem telefonu: 44 786 81 03.
Niewątpliwym atutem tomaszowskiej onkologii oprócz wysoko standardowych warunków leczenia, jest brak kolejek i tym samym szybkie podjęcie leczenia.

Przypomnijmy – od 1 sierpnia tego roku NU-MED CDiTO – posiada kontrakt NFZ na chemioterapię. W okresie bezkontraktowym Centrum przyjęło około siedmiuset pacjentów. Po zakontraktowaniu świadczeń medycznych liczba leczonych i wyleczonych z pewnością będzie rosła.

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa