Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 12 i Gimnazjum na Litwie rozpoczynają współpracę

Szkoła Podstawowa nr 12 i Gimnazjum na Litwie rozpoczynają współpracę
Listopad 07
08:18 2017

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim i Gimnazjum w Zujunach na Litwie rozpoczynają współpracę w ramach projektu „RAZEM DLA EDUKACJI” współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce.”

 

Przedsięwzięcie pod nazwą „Drogi Polaków do niepodległości: Marszałek Józef Piłsudski – człowiek, który dał nam wolność”, będzie realizowane w 2017 i 2018 roku. Jego celem jest poznanie historii Polski i Litwy, poznanie sylwetki i działań Marszałka Piłsudskiego oraz tworzenie wspólnych działań edukacyjnych. Uczniowie z Litwy w listopadzie 2017 r. odbędą wizytę roboczą w Polsce, zwiedzą: Tomaszów, Łódź, Warszawę, będą honorowymi gośćmi uroczystych obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście, a także uczestnikami warsztatów muzealnych, gry terenowej i wspólnych imprez ze swoimi kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły. Wychowankowie tomaszowskiej „Dwunastki” w maju 2018 r. odwiedzą Litwę.

 

Projekt „RAZEM DLA EDUKACJI” współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego pod nazwą: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce.”


 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa