Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowianki pod okiem mistrzyni Marty Mysur na Pucharze Europy w Taekwon-do

Tomaszowianki pod okiem mistrzyni Marty Mysur na Pucharze Europy w Taekwon-do
Czerwiec 12
12:36 2017

W dniach 8-9 do czerwca na matach Hali Sportowej Globus w Lublinie, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci i Kadetów w Taekwon-do. W zawodach wystartowało łącznie 370 startujących dzieci 10-12 lat i kadetów 12-14 lat reprezentujący 15 państw i 51 klubów. W zawodach brało udział aż 8 reprezentantek Akademii Taekwon-do w Tomaszowie Maz.

Tomaszowianki rywalizowały w konkurencji układów formalnych i walki sportowej. W konkurencji układów największy sukces odniosła Julia Majda zdobywając brązowy medal Pucharu Europy. Równie dobrze zaprezentowały się pozostałe koleżanki ocierając się o podium, najbliżej zdobycia medalu była Małgorzata Pytel, która przegrała dopiero w dogrywce o brązowy krążek.

Kolejną konkurencją była walka sportowa, gdzie wszystkie dziewczyny tj.  Zuzanna Mieszczankowska, Natalia Gielzak, Anna Czajka, Maja Skzypczyk, Julia Tokarska, Julia Majda, Małgorzata Pytel i Julia Mieczkowska stoczyły bardzo dobre pojedynki i uplasowały się na miejscach 5-8 w swoich kategoriach wagowych.

„To ogromny sukces dziewczyn, jestem z nich strasznie dumna, widzę ich pacę, zaangażowanie i postępy. Mam nadzieję, że na kolejne zawody pojedziemy jeszcze większą ekipą, bo tomaszowska młodzież, trenująca u mnie jest bardzo zdolna i niesłychanie pracowita. Liczę, że za jakiś czas na pewno będę miała swoich następców w kadrze narodowej” – mówi trenerka, obecna reprezentantka kraju w Taekwon-do Marta Mysur 


 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa