Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

WFOŚiGW umorzył 615 tys. zł. pożyczki zaciągnięte przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej

WFOŚiGW umorzył 615 tys. zł. pożyczki zaciągnięte przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej
Maj 10
17:32 2017

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umorzył pożyczki zaciągnięte przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej na ponad 615 tys. zł. To forma wsparcia działań spółki. W ten sposób, WFOŚiGW docenił celowość i zasadność przyłączenia budowanej Areny Lodowej do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

– Rzadko mamy formalną możliwość sięgania po środki zewnętrzne. Niemniej, poprawa efektywności energetycznej oraz likwidacji lokalnych źródeł ciepła kwalifikują się do wsparcia ze środków krajowych, którymi dysponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, z którym bardzo blisko i ściśle współpracujemy. W ostatnich latach, przy wsparciu m.in. WFOŚiGW zrealizowaliśmy prośrodowiskowe zadania za ponad 20 mln zł – mówi Błażej Spychalski, prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim

Umorzenie pożyczki dotyczy zadania „Przebudowa osiedlowej sieci cieplnej DN 150 systemu kanałowego na sieć preizolowaną 2 x DN 200/315 od komory K-2 do komory K-2B przy ul. Mazowieckiej oraz budowa przyłącza cieplnego do toru lodowego w Tomaszowie Maz. przy ul. Strzeleckiej 24-26”.

 

 


 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa