Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wybierz „Legalne Wagary”

Wybierz „Legalne Wagary”
Marzec 07
09:25 2017

Po raz pierwszy Urząd Miasta organizuje „Legalne Wagary”.  Pomysł powstał z inicjatywy członków Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Każdy uczeń, który weźmie udział w zabawie, ma szansę otrzymać bilet na koncert Ewy Farnej, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca. Zamiast wagarować w parku, wystarczy… pomagać. Akcja skierowana jest do publicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. 

 

Akcja rozpoczęła się 1 marca, a zakończy 21 – w dzień wagarowicza. Jej założeniem jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży oraz integracja społeczna. Wystarczy dobrowolnie wykonać prace wskazane przez organizacje pozarządowe i instytucje. To może być pomoc w odrobieniu lekcji, zorganizowanie potańcówki dla przedszkolaków, zbiórka nakrętek, pomoc osobom starszym itd.

Wszyscy chętni uczniowie, mogą zgłaszać się do Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta (budynek C, parter, pokój nr 2) w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:30-15:30 w środy w godz. 7:30-17:00 lub zadzwonić 44 724 23 11 wew. 275 lub 605 335 693. Poszczególne osoby będą przydzielane do ponad 30 organizacji, które zgłosiły się do akcji.

 

W trakcie akcji prowadzona będzie również zbiórka nakrętek. Dwie klasy (w kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych), które zbiorą ich najwięcej również otrzymają bilety na koncert. Nakrętki będą zbierane na rzecz fundacji  „Amicus Canis – Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych” w Tomaszowie Mazowieckim. Dochód z zebranego surowca zostanie przekazany na polepszenie bytu  zwierząt. Zbiórka będzie trwała od 1 do 17 marca 2017 roku. Klasa zobowiązana jest dostarczyć nakrętki do schroniska przy ul. Kępa 3 w Tomaszowie Mazowieckim  w workach z opisem (nazwa szkoły, klasa, liczba uczniów, nazwisko wychowawcy) w dni powszednie w godz. od 8.00  do 19.00.

 

Pełnoletni uczniowie szkół, którzy od 15  do 17 marca 2017 roku oddadzą krew i okażą potwierdzenie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Tomaszowie Mazowieckim (szpital w Tomaszowie Mazowieckim) w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta (budynek C, parter, pokój nr 2) otrzymają nagrodę w postaci biletu na koncert Ewy Farnej

 

Wszystkie zadania dotyczące pracy jako wolontariusz w organizacjach będą prowadzone od 1 do 17 marca. Podsumowanie nastąpi 21 przed koncertem Ewy Farnej. Tego dnia w szkołach mają się odbywać również konkursy, w których także zostanie rozdana określona pula biletów młodzieży!


Przypomnijmy, że Ewa Farna wystąpi w hali sportowej przy ZSP nr 3 (samochodówka) w Tomaszowie Mazowieckim już 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Będzie to koncert jubileuszowy  „Ewa Farna – 10 lat na scenie”. Koncert ma charakter otwarty biletowany.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Miejskim Centrum Kultury: Plac Kościuszki 18, tel. 44 712 23 69 oraz online na portalu www.bilety24.pl.

https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-ewy-farnej-30600?id=151255

Przywitajmy wiosnę z muzyczną mocą Ewy Farnej!


 

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa