Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zespół CREE w piątek na pl. Kościuszki. Będziemy zbierać środki na leczenie 5-letniego Kubusia

Zespół CREE w piątek na pl. Kościuszki. Będziemy zbierać środki na leczenie 5-letniego Kubusia
Maj 31
09:03 2017

Koncert zespołu Cree Sebastiana Riedla odbędzie się 2 czerwca na placu Kościuszki. W ramach tego wydarzenia zostanie zorganizowana zbiórka charytatywna na leczenie Kubusia Szewczyka, który zmaga się z ostrą białaczką  limfoblastyczną z zaawansowanym stadium. Początek koncertu o godz. 19.

 

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana i wieloletni frontman zespołu Dżem. Zespół gra blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Obecnie Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W Tomaszowie Mazowieckim usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Na Dnie Twojego Serca” i „Cały Nasz Świat”. Obecny skład zespołu: Sebastian Riedel (gitara, śpiew, harmonijka), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Kuba Majerczyk (perkusja), Adam Lomania (instr. Klawiszowe).

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka charytatywna na leczenie 5-letniego Kubusia Szewczyka. W 2014 roku rozpoznano u chłopca ostrą białaczkę limfobiastyczną  z zaawansowanym stadium. Jest to nowotwór krwi niszczący cały organizm. Przez kilka miesięcy przechodził bardzo ciężką chemioterapię. By uzyskać pełnię zdrowia wymaga dalszego leczenia.

Zobacz również

Skomentuj

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy w tej chwili , czy chcesz dodać swój ?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Archiwa