Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Galeria Tomaszów z tytułem „Budowa Roku 2016”

Galeria Tomaszów z tytułem „Budowa Roku 2016”
07 lipca
10:44 2017

Galeria Tomaszów otrzymała tytuł „Budowy Roku 2016” w corocznym, prestiżowym konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

Od 1989 roku Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przyznaje nagrody w konkursie „Budowa Roku”. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach (grupach obiektów budowlanych) wyróżnionych ze względu na rodzaj budownictwa –  w każdej grupie przyznawane są nagrody I stopnia, II stopnia i III stopnia.

 

Wśród wyróżnionych 39 obiektów w edycji 2016 znalazło się centrum handlowe Galeria Tomaszów. Otrzymało ono pierwszą nagrodę  (I stopnia) w grupie obiektów produkcyjno-handlowo-usługowych.

Ta zlokalizowana w Tomaszowie Mazowieckim galeria została zaprojekowana tak by nawiązywać do historii przemysłu włókienniczego w mieście oraz budynku dawnych zakładów włókienniczych. Budynek tworzą trzy bryły, które stanowią odtworzenie  budynku dawnej przędzalni – podkreślone zostały pionowe podziały na elewacji, nawiązujące do elewacji sąsiadujących XIX-wiecznych budynków. W elewacji niższych budynków zastosowano płytki ceglane, a przylegający do budynku komin poddano renowacji, dzięki czemu przywrócony został jego reprezentacyjny charakter.

 

Dzięki swojej unikalnej architekturze Galeria Tomaszów to nie tylko miejsce zakupów, które oferuje mieszkańcom ponad 60 sklepów znanych i lubianych marek, ale również przestrzeń spotkań, spędzania czasu i ciekawych wydarzeń rozrywkowo – kulturalnych.

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz /// BRANDmedia
Materiały prasowe

Zobacz materiał wideo z otwarcia Galerii Tomaszów

 

Zobacz materiał z zawieszenia wiechy na Galerii Tomaszów


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa