Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

To już pewne. Będą nowe hybrydowe autobusy i nowoczesna baza MZK

To już pewne. Będą nowe hybrydowe autobusy i nowoczesna baza MZK
07 października
16:35 2016

Umowy na dofinansowanie zakupu autobusów hybrydowych i budowy nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zostały podpisane. Łączna wartość projektów to ponad 66 mln zł, a umowa na dofinansowanie opiewa na ponad 34 mln zł. Niebawem zostaną ogłoszone przetargi.

mzk_hybryda_tomaszow

Miasto wnioskowało o 24 823 314,02 zł dotacji, przy czym całkowita wartość zadania to 35 921 125,00 zł. Magistrat niebawem ogłosi przetarg na zakup 20 autobusów o napędzie hybrydowym, 15 tablic informacji pasażerskiej i 5 zadaszonych wiat rowerowych. Natomiast MZK wnioskował o 9 247 147, 20 zł dofinansowania, a całkowita wartość projektu to 30 108 441, 43 zł. Spółka zakupi 5 autobusów hybrydowych, a także dokona modernizacji bazy autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu. W ramach projektu zakupiona zostanie również wiata rowerowa.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim będzie dysponował nowoczesnymi autobusami hybrydowymi oraz jedną z najnowocześniejszych baz w kraju. Oba tomaszowskie wnioski, jeden złożony przez miasto a drugi przez MZK, zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim. Środki otrzymamy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystywania transportu publicznego w naszym mieście. Realizacja projektu ma na celu stworzenie w Tomaszowie Mazowieckim sprawnego i bezpiecznego systemu publicznego transportu zbiorowego, o wysokiej jakości świadczonych usług, spełniającego standardy unijne w zakresie ochrony środowiska, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego.

Przypomnijmy, że na wniosek prezydenta Marcina Witko, radni przyjęli uchwałę intencyjną, która została dołączona do wniosków, zakładającą wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia, po uzyskaniu dofinansowania i zakupie nowych autobusów.  Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedziele i święta.

 

Źródło: UM w Tomaszowie Maz.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu