Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Powstaną nowe tereny inwestycyjne! Rusza wspólny projekt miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki

Powstaną nowe tereny inwestycyjne! Rusza wspólny projekt miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki
02 stycznia
11:48 2017

Miasto ogłosiło przetarg na budowę drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, która pozwoli otworzyć nowe tereny inwestycyjne w północno-zachodniej części miasta od węzła Tomaszów – Centrum na S8 w kierunku Łaziska. To wspólny projekt miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki, który otrzymał 14,8 mln zł dofinansowania.

droga-inwestycje_tomaszow

W ramach inwestycji powstanie odcinek drogi dojazdowej o długości 0,485 km wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, most na rzece Czarna Bielina, drogi serwisowe umożliwiające dojazd do przyległych działek należących do gminy i miasta Tomaszów, wyloty kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami do podczyszczania wód opadowych, kanalizacja sanitarna grawitacyjna oraz tłoczna, wodociąg, sieć elektroenergetyczna i oświetlenie.

Łączna wartość inwestycji to 19,7 mln zł. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, miasto i gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymali dofinansowanie w wysokości 14,8 mln zł. Liderem projektu jest samorząd miejski.

Projekt pozwoli otworzyć tak ważne dla tomaszowian nowe tereny inwestycyjne.

Termin składania ofert minie 17 stycznia 2017 roku o godz. 11. Zwycięzca przetargu będzie musiał ukończyć inwestycję do 15 października 2018 roku.

 

źródło: UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa