Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Szansa na ekspansję zagraniczną. Wiceminister Radosław Domagalski spotkał się z tomaszowskimi przedsiębiorcami

Szansa na ekspansję zagraniczną. Wiceminister Radosław Domagalski spotkał się z tomaszowskimi przedsiębiorcami
21 września
09:47 2016

Tomaszów Mazowiecki znalazł się na mapie miast, w których Ministerstwo Rozwoju przeprowadziło konferencje konsultacyjne  projektu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. We wtorek (20 września) wiceminister Radosław Domagalski wspólnie z prezydentem Marcinem Witko i tomaszowskimi przedsiębiorcami dyskutowali na temat ekspansji zagranicznej.

To pierwsze tego typu konsultacje realizowane przez resort rozwoju na tak dużą skalę. Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju to proponowana przez rząd nowa wizja rozwoju Polski.  Ministerstwo Rozwoju wprowadza całkowicie nowy, kompleksowy system wspierania eksportu i inwestycji zagranicznych, oparty na nowych instytucjach oraz instrumentach finansowo-doradczych.

Celem Strategii jest m.in. zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynkach eksportowych w oparciu o jakość produktu oraz ofertę finansową, szybszy i łatwiejszy dostęp do produktów wspierających eksport dla przedsiębiorcy, zwiększenie możliwości finansowania dużych projektów za granicą czy aktywizacja nowych kierunków eksportowych i zwiększenie eksportu na dotychczasowych rynkach. Resort zamierza powołać Polską Agencję Handlu i Inwestycji, a także utworzyć nową sieć zagranicznych placówek handlowych – Trade Office.

domagalski_w_tomaszowie3 Radosław Domagalski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju:

Polityka wspierania eksportu jest jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To model, który tworzymy w oparciu o nowy system instytucjonalny. Wprowadziliśmy bardzo wiele zmian, które mają sprawić, że system instytucji publicznych będzie działać efektywniej, na rzecz polskich przedsiębiorców.

domagalski_w_tomaszowie

 Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego:

– Głównym celem Strategii jest tworzenie warunków dla wzrostu dochodów Polaków przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym. Wszystko po to, by zapewnić Polakom dobrobyt zbliżony do średniej europejskiej.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa