Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Od wtorku zamkną ulicę Barlickiego

Od wtorku zamkną ulicę Barlickiego
28 czerwca
19:19 2016

Nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, chodniki, solarne oświetlenie, ledowe lampy – w przyszłym tygodniu rusza rozbudowa 700-metrowego odcinka ul. Barlickiego w Tomaszowie Maz. Roboty o wartości ponad 1,7 mln zł netto realizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim.

Inowacyjne rozwiązania

W ramach rozbudowy ulica Barlickiego zyska nową nawierzchnię. Będzie to konstrukcja o warstwie ścieralnej z mieszanki SMA na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie i podbudowie z gruntu stabilizowanego cementem. Skanska zbuduje także chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz pas lewoskrętu na tereny usługowo-handlowe. Skanska wykona też kanalizację deszczową oraz usunie kolizje z sieciami elektroenergetycznymi i teletechnicznymi.

 

Realizacja inwestycji obejmuje zastosowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego tj. wysp rozdzielających stanowiących azyle dla pieszych, ramp łączących chodnik z jezdnią oraz oznakowania pionowego i poziomego.

 

– W ramach projektu zastosujemy także innowacyjne rozwiązania tj. solarne oświetlenie uliczne (tzw. kocie oczka) oraz doświetlenie przejść dla pieszych poprzez zamontowanie ledowych lamp drogowych – mówi Paweł Nowicki, Kierownik Budowy, Skanska.

 

Tymczasowa organizacja ruchu

– W związku z prowadzoną przez naszą firmę przebudową ul. Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu – komentuje Kierownik Budowy. – Tymczasowa organizacja polega na całkowitym zamknięciu dla ruchu przebudowywanej ul. Barlickiego na odcinku od ronda Andersa (ul. Legionów) do ul. Warszawskiej – wyjaśnia. – Zaproponowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu. To także możliwość wykonania prac w jak najkrótszym czasie – dodaje.

 

Ul. Barlickiego będzie zamknięta dla ruchu od wtorku (5.07) do 30.09 br.

Przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu

 

– Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy największych generalnych wykonawców w Polsce. Dbamy o bezpieczeństwo na placach budów i ograniczanie liczby wypadków przy pracy. Na kontraktach drogowych zawsze rekomendujemy ograniczenie, a nawet odseparowanie ruchu kołowego od terenu realizowanej inwestycji m.in. poprzez całkowite zamknięcia dróg i wyznaczanie objazdów – komentuje Robert Andrzejak, Dyrektor łódzkiego oddziału Skanska. – Zaproponowane rozwiązanie dotyczące całkowitego zamknięcia ul. Barlickiego na czas prowadzonych prac zapewni bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu – co jest naszym priorytetem – podkreśla Dyrektor Oddziału.

 

Dzięki wyłączeniu ulicy z ruchu Skanska ma większy dostęp do terenu prowadzonych robót, co pozwoli także na szybszą realizację prac. Krócej trwające utrudnienia wpłyną także na zadowolenie mieszkańców i kierowców.

Prosimy o ostrożność

 

– Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu – mówi Paweł Nowicki ze Skanska. – Dlatego też kierowców, pasażerów i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje. – Dołożymy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas prace były jak najmniej odczuwalne – dodaje.

 

Nie wiadomo czy do wtorku uda się przywrócić ruch na ul. Legionów. Przypomnijmy, że firma, która buduje rondo na skrzyżowaniu Legionów/Hallera/Farbiarska ma czas na realizację swojego zadania do 7 lipca br. Jeżeli będzie opóźnienie to cały ruch zostanie skierowany na jedyną w tej chwili alternatywną ulicę Szeroką, która już dziś jest bardzo zakorkowana.

 

 

Informacja prasowa


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu