Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dawna SOSENKA przechodzi do historii. Powstaje nowe Centrum Edukacyjne TOMY

Dawna SOSENKA przechodzi do historii. Powstaje nowe Centrum Edukacyjne TOMY
Maj 29
20:51 2014

Dawna restauracja „Sosenka” wybudowana w latach 70. XX wieku, w której na początku lat 80. mieściło się przedszkole , a od 1993 roku siedziba Tomaszowskiego Towarzystwa Charytatywnego przechodzi do historii.

 

27 maja 2014 roku, Kościół Chrystusowy RP, reprezentowany przez Społeczność Chrześcijańską „Tomy” , który w marcu br. stał się wieczystym użytkownikiem terenu o pow. 7 000 mkw. na którym stoi „Sosenka” rozpoczął prace wyburzeniowe i już za dwa lata ma powstać przy ulicy Sosnowej 68 nowoczesne Chrześcijańskie Centrum Edukacyjno – Kulturalne.

Urząd Miasta przetarg nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego ogłosił w lutym br., a nieruchomość wyceniono na kwotę 340 tysięcy złotych (w tym na 40 tysięcy wyceniono istniejące, wyłączone z użytku zabudowania).

– Mamy taki plan, żeby powstało tu piękne i nowoczesne centrum edukacyjne, w którym będzie się mieściło przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, ale też takie centrum, gdzie powstaną różnego rodzaju warsztaty muzyczne i artystyczne, które będą służyć społeczności Tomaszowa.– mówi Agnieszka Crozier z SCH „TOMY”.

Inwestycja jak na razie jest w fazie projektowej. SCH”TOMY” uzyskało pozwolenie na rozbiórkę i stara się obecnie na wydanie warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę, by jak najszybciej ruszyć z realizacją swojego projektu.

Przedszkole i szkoła podstawowa SCH ”TOMY” już funkcjonują na ternie miasta, jednakże obydwie te placówki są w różnych miejscach. Poza tym z każdym rokiem przybywa nam chętnych więc po prostu dzierżawione obecnie przez nas budynki robią się za ciasne – dodaje Agnieszka Crozier

Obecnie do placówek oświatowych SCH TOMY uczęszcza 170 dzieci, a od nowego roku szkolnego ma zostać uruchomione również gimnazjum. W nowej siedzibie przy ul. Sosnowej 68 uczyć się będzie około 240 dzieci, a „TOMY” chce by obiekt stał się również miejscem otwartym dla wszystkich, gdzie odbywać się będą zajęcia muzyczne, sportowe, plastyczne, a w pobliskim parku organizowane będą festyny i pikniki rodzinne.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa