Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Budowa boiska przy „trzynastce” na finiszu (FOTO)

Budowa boiska przy „trzynastce” na finiszu (FOTO)
16 kwietnia
15:22 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 już niedługo doczekają się nowego, wielofunkcyjnego boiska. Tuż przy nim powstanie też bieżnia lekkoatletyczna.Prace rozpoczęły się w październiku ub.r., a ich zakończenie planowane jest na koniec maja bieżącego roku. Głównym wykonawcą jest firma RS Inwestycje z Piaseczna, która zrealizowała już znaczną część robót przewidzianych w ramach zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZS-P nr 1 w Tomaszowie Maz.”.

Poza niezbędnymi pracami rozbiórkowymi wykonano dotychczas m.in. podbudowy z kruszywa pod podbudowę asfaltową boiska wielofunkcyjnego i bieżni, odwodnienie kanalizacji deszczowej, konstrukcje stalowe pod piłkochwyty, podbudowę w zakolach bieżni. Zamontowano również tuleje do słupków i bramek, uporządkowano teren zielony (obsiano trawą) oraz wybudowano oświetlenie dla całego obiektu sportowego. Poza tym rozbudowano szkolny monitoring tak, aby obejmował nowe boisko, a także wymieniono główną rozdzielnię RG wewnątrz budynku szkoły.

Obecnie wykonawca rozpoczął czwarty, ostatni etap prac, który będzie obejmował: ułożenie nawierzchni poliuretanowej na bieżni lekkoatletycznej oraz na boisku wielofunkcyjnym, a także sztucznej trawy w zakolach bieżni, na której będą znajdować się boiska do gry w minipiłkę nożną oraz badmintona. Ponadto montaż piłkochwytów oraz wyposażenia boisk wielofunkcyjnych, jak również elementów małej architektury, takich jak: jak ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Zadanie obejmuje też dostarczenie do szkoły wyposażenia lekkoatletycznego (stoperów, płotków treningowych, bloków startowych, pałeczek sztafetowych itp.) oraz wykonanie utwardzenia terenu w miejscach zejść z wybiegu szkolnego na obiekt sportowy.

Wartość inwestycji to 1 398 000 zł.


Źródło UM w Tomaszowie Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu