Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dni Otwarte Fundacji Pasaże Pamięci

Dni Otwarte Fundacji Pasaże Pamięci
09 listopada
15:39 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w organizowanych przez fundację Pasaże Pamięci w terminie 14 – 18 listopada Dniach Otwartych. Czekamy na Państwa w godzinach popołudniowych od 16:00 do 18:00 w naszej Pracowni, która mieści się w XIX wiecznych przypałacowych budynkach należących niegdyś do majątku Moritza Piescha, obecnie Barlickiego 26/28 (dawniej ul. Tekli).

 
Podczas dni otwartych będzie można zapoznać się bieżącymi projektami fundacji, jakimi są Archiwa Rodzinne oraz Sen o Teatrze. Pierwszy z nich to mozolna próba wydobycia z pamięci wspomnień o Tomaszowie, które powoli odchodzą w zapomnienie. Próba odszukania miasta, którego nie ma. Nieustanny trud przywrócenia dawnych obrazów współczesnym pokoleniom.
Drugi projekt to opracowanie krytyczne i literackie listów napisanych przez Lutka Orenbacha, Polaka żydowskiego pochodzenia, artysty, plastyka, aktora, który przebywał w getcie tomaszowskim wraz ze swoimi pobratymcami do 1942. Tematykę tych projektów postara się Państwu przybliżyć założycielka fundacji Justyna Bernat.

 
Podczas odwiedzin w naszej Pracowni dowiedzą się Państwo o stworzonej przez nas ofercie zajęć warsztatowych. Oferta edukacyjna stanowi bardzo ciekawą i interaktywną formę odkrywania swoich zainteresowań. Pieczę nad tymi poszukiwaniami sprawować będą uznani i doświadczeni w pracy warsztatowej instruktorzy z całej Polski.

 
Na koniec dni otwartych tj. 19 listopada chcielibyśmy opowiedzieć państwu o dotychczasowych dokonaniach fundacji, jakimi były m.in. wakacyjna, baśniowa opowieść o Tomaszowie oraz zrealizowany na początku września w koalicji z Gimnazjum nr 6 im. Ks. Jana Twardowskiego projekt edukacyjny pn. „Palimpsesty ”, którego owocem są dwa audio przewodniki po przedwojennym Tomaszowie. Obie te dźwiękowe obrazy stanowić będą tło opowieści, podczas której zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż dorożką po artystycznych i fabrykanckich zakamarkach Tomaszowa. Słuchowisko zostanie wzbogacone dzięki prezentacji zdjęć z przedwojennego Tomaszowa, udostępnionych przez pana Jerzego Pawlika.

pasaze-pamieci
Zatem przybywajcie by:
– poznać naszą ofertę edukacyjno-artystyczną,
– poznać naszą biblioteczkę i kolekcjonerskie zbiory,
– porozmawiać o dawnym Tomaszowie,
– napić się naparu imbirowego, rozgrzewającej herbaty lub kawy
– pospacerować w ogrodach Piescha,
Czeka na Was codziennie Justyna Biernat, prezes Fundacji Pasaże Pamięci.
Dajcie nam się poznać!

Fundacja Pasaże Pamięci


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa