Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

IPN szkolił tomaszowskich nauczycieli historii

IPN szkolił tomaszowskich nauczycieli historii
17 kwietnia
08:48 2016

Dzięki kilkuletniej współpracy Młodzieżowego Domu kultury im. rtm Witolda Pileckiego z Instytutem Pamięci Narodowej tomaszowscy nauczyciele historii ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogli wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych zatytułowanych „IV rozbiór Polski” i odnoszących się do sytuacji w Europie i na ziemiach polskich przed i w trakcie II wojny światowej.

warsztaty_historykow_0002

Powodem warsztatów były niedawno opracowane i wydane przez łódzki łódzki  Oddział IPN puzzle edukacyjne wraz z obudową dydaktyczną „IV rozbiór Polski”, które mogą stać się doskonałą pomocą naukową na lekcjach historii, angażującą uczniów do kreatywnego myślenia i twórczego uczenia się.

warsztaty_historykow_0006

Warsztaty, w których udział wzięło 21 nauczycieli historii poprowadzili pracownicy łódzkiego IPN: Grzegorz Nawrot, oraz dr Krzysztof Latocha. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali bezpłatnie dla szkoły, warty 350 złotych,  komplet pomocy dydaktycznych.

warsztaty_historykow_0001

Podobne szkolenia dla historyków odbyły się w Łodzi, Kołobrzegu i Piotrkowie Trybunalskim. Inicjatorem warsztatów w Tomaszowie był nauczyciel historii Radosław Pająk, który dziękuje wszystkim uczestnikom za duże zaangażowanie.

 

MDK


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu