Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Finał projektu “Ujazd w obiektywie”

Finał projektu “Ujazd w obiektywie”
Październik 18
20:48 2015

W czwartek 15 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe podsumował projekt “Przeszłość i teraźniejszość – Ujazd w obiektywie – międzypokoleniowa edukacja artystyczna społeczności lokalnej gminy Ujazd.

gok_ujazd (10)

W spotkaniu oprócz uczestników projektu udział wzięli prowadzący warsztaty: Dariusz Kubryn i Cezary Seredyn oraz jako gość specjalny, reprezentująca współorganizatora warsztatów – Monika Matusiewicz, zastępca dyrektora Łódzkiego Domu Kultury. Pani dyrektor była pod wrażeniem zarówno koncepcji przeprowadzonych warsztatów, ich efektów jak również samego budynku GOK.

gok_ujazd (8)

Dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka podsumowała dwumiesięczne działania. Przypomniała, że projekt oprócz promocji lokalnych atrakcji miał za zadanie integrację międzypokoleniową mieszkańców. W projekcie brali bowiem udział zarówno młodsi, jak również starsi miłośnicy fotografowania i fotografii. Zaczęło się od spotkania z najstarszymi mieszkańcami. Przebiegło onow formie pogadanki wymiany wspomnień na temat przeszłości miejsc i ludzi związanych z lokalnym środowiskiem. Przy okazji wypłynęły zdjęcia związane z historią Ujazdu, Niewiadowa, Zaosia, czy Skrzynek. To one stanowiły bazę i inspirację dla dalszych działań.

gok_ujazd (5)

W ciągu ponad miesiąca w GOK, Domu Kultury w Skrzynkach, w świetlicy w Niewiadowie i Zaosiu prowadzone były intensywne warsztaty z podstaw i zaawansowanego korzystania z aparatu fotograficznego. Adepci wyjeżdżali również “w teren”, gdzie fotografowali miejsca takie jak: Pałac i park w Ujeździe, kościół św. Wojciecha, zabytkową plebanię i kaplicę cmentarną, zakład NIEWIADÓW (dawny NITRAT), plac Kościuszki, kapliczkę na ul. Wolborskiej i pozostałości po ewangelickim cmentarzu w Ciosnach. Efekt jest naprawdę imponujący i kto jeszcze nie miał okazji – zapraszamy do obejrzenia wystawy w GOK. Przy okazji można również podziwiać jeszcze wystawę strojów i tkanin ludowych “Strój ludowy – barwna kronika regionu”, która otwierana była tydzień wcześniej.

gok_ujazd (3)

gok_ujazd (9)
Po otwarciu wystawy zebrani wysłuchali recitalu chóru GOK pod dyrekcją Zdzisława Odrobiny. Jak zwykle spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem.
Kolejne duże wydarzenie artystyczne już 30 października.

gok_ujazd (2)

 

GOK w Ujeździe

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa