Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Od 1 czerwca bezpłatna komunikacja miejska w niedziele i święta

Od  1 czerwca bezpłatna komunikacja miejska w niedziele i święta
31 maja
13:59 2016

Już od 1 czerwca, mieszkańcy Tomaszowa będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w niedziele i święta, w granicach miasta. Po uzyskaniu dofinansowania na zakup nowego taboru i przebudowę bazy MZK, bezpłatne przejazdy będą obowiązywały także w pozostałe dni tygodnia.

Kto będzie mógł korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej? Posiadacze Tomaszowskiej Karty Mieszkańca, która wkrótce zostanie wprowadzona. Do tego czasu, przy kontroli biletów, będzie należało  pokazać  dokument ze zdjęciem potwierdzający miejsce zamieszkania na terenie naszego miasta. Może to być m.in. dowód osobisty, paszport, legitymacja czy też pierwsza strona rozliczenia PiT.

Uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej w niedzielę i święta podjęli radni w trakcie sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek (31 marca).

Od 1 czerwca rozszerzona zostanie lista osób korzystających z bezpłatnej komunikacji miejskiej o honorowych krwiodawców, a także właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września podczas corocznych obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Do bezpłatnych przejazdów zostali również uprawnieni Honorowi Obywatele Tomaszowa Mazowieckiego oraz przedstawiciele organizatora publicznego transportu zbiorowego podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Więcej osób będzie mogło również skorzystać z przejazdów ulgowych. Lista została poszerzona o osoby niepełnosprawne posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobierające rentę socjalną bądź zasiłek stały, a także posiadaczy Tomaszowskiej Karty Dużej Rodziny 3+.

Obniżone zostały ceny karnetów, które mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Karnet 6-cio przejazdowy będzie można nabyć za cenę 5-ciu biletów jednorazowych, a 10-cio przejazdowy za cenę 8-iu biletów jednorazowych. Ze sprzedaży wycofane zostaną też bilety okresowe imienne na jedną linię w granicach miasta, które cieszą się bardzo małym zainteresowaniem pasażerów.

W ramach przyjętych zmian, zlikwidowane zostaną opłaty za  przewóz bagażu i zwierząt, gdyż w trakcie kontroli niemożliwym jest dokładne określenie kubatury przewożonego bagażu. Sytuacje takie powodowały nieporozumienia podczas kontroli biletów. Co więcej, liczba wystawionych opłat dodatkowych za przewóz bagażu bez ważnego biletu w ciągu ostatnich lat była znikoma. Większość miast zrezygnowała już z pobierania takiej opłaty.

Wszystkie zmiany wejdą w życie od 1 czerwca.

 

UM Tomaszów Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu