Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dzień Weterana na stadionie wojskowym w Tomaszowie

Dzień Weterana na stadionie wojskowym w Tomaszowie
23 maja
19:37 2016

W środę, 25 maja br. na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim będziemy obchodzili Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

Dzień Weterana dla tomaszowskich kawalerzystów jest dniem szczególnym. Przypomina on i honoruje żołnierzy, którzy brali udział w misjach poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej. Utrwala również pamięć szczególnie o tych, którzy polegli oraz zostali ranni i poszkodowani podczas służby w Polskich Kontyngentach Wojskowych.

Obchody Dnia Weterana połączone będą z dniem otwartych koszar. Kawalerzyści zaprezentują elementy uzbrojenia i wyposażenia: śmigłowce, broń osobistą, moździerze, armaty przeciwlotnicze, ale także pojazdy wraz z wyposażeniem zakończony pokazem wyszkolenia. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość również zapoznania się z możliwościami szkoleniowymi symulatora pola walki ŚNIEŻNIK

Program uroczystych obchodów Dnia Weterana i Uczestników misji pokojowych ONZ:

– godz. 12.00 – uroczysta zbiórka z okazji Dnia Weterana i Uczestników misji pokojowych ONZ;

– ok. godz. 13.00 po zakończeniu uroczystej zbiórki nastąpi pokaz dynamiczny wyszkolenia kawalerzystów.

Dzień otwartych koszar od godz. 10.00 do 15.00

Ponadto, w dniu 25 maja br. o godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym w Nowym Glinniku odbędzie się Msza Święta w intencji żołnierzy poległych i zmarłych na misjach poza granicami kraju.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu