Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kolejne ulice wyłączone z ruchu. Od czwartku rusza przebudowa Słowackiego, Grunwaldzkiej …

Kolejne ulice wyłączone z ruchu. Od czwartku rusza przebudowa Słowackiego, Grunwaldzkiej …
19 kwietnia
19:11 2016

Już w najbliższy czwartek 21 kwietnia rozpoczną się prace związane z I etapem przebudowy sześciu ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej. Zmieni się organizacja ruchu, a autobusy MZK pojadą inną trasą.

Piekarska, Mała, Słowackiego (od ul. Legionów do ul. Zgorzelickiej), Krzyżowa (od ul. Piłsudskiego do ul. Słowackiego), Grunwaldzka (od ul. Piłsudskiego do ul. Wschodniej) to kolejne ulice w Tomaszowie, które w związku z przebudową zostaną wyłączone z ruchu. W pierwszej kolejności będą realizowane roboty przygotowawcze i rozbiórkowe: frezowanie nawierzchni z mas bitumicznych i wycinka drzew.

W ramach prac ulice zostaną gruntownie przebudowane, powstaną nowe chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie ulic oraz posesji. Zakres zamówienia obejmuje również inne prace oraz koszty niezbędne do wykonania zadania. Celem przebudowy jest rewitalizacja ulic, podniesienie bezpieczeństwa oraz uporządkowanie ruchu pojazdów i pieszych z uwzględnieniem zwiększonych potrzeb parkingowych.

zamkniete-ulice-tomaszow

Inwestycję będzie realizowała firma SKANSKA S.A. Całkowita wartość zadania wynosi 4 869 378,46 zł. Na ten cel otrzymamy blisko 3,5 mln złotych dofinansowania. 2 287 689,00 zł w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, a także 1 143 844,71 zł z budżetu powiatu tomaszowskiego.

Umowę na realizację tego zadania podpisali na początku kwietnia Izabela Pilarczyk, dyrektor Zespołu Budowlanego oddziału łódzkiego firmy Skansa S.A i Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Zmiany dla linii nr 2, 3 i 14.

Od czwartku 21 kwietnia (od godz. 7) w związku z przebudową ulic, autobusy linii nr 2 i 14 (dla kierunku od Jana Pawła II do Warszawskiej) zmienią trasę przejazdu i nie będą zatrzymywały się na przystanku pl. Kościuszki – Centrum przy C.H. Panorama.

Do odwołania linie nr 2 i 14 (tylko dla kursów od Jana Pawła II w kierunku ul. Warszawskiej) kursować będą ulicą Jerozolimską z przystankiem tymczasowym: Jerozolimska – Polna. Odjazdy linii nr 14 z pętli Brzustówka zostaną opóźnione o 2 minuty.

Natomiast autobus linii nr 3 wyznaczonymi kursami w dni nauki szkolnej nie będzie się zatrzymywał na przystankach – Słowackiego przy szkole. Zostanie wprowadzony objazd, aby autobus linii nr 3 zatrzymywał się na przystanku: Legionów – Słowackiego (przy boisku „Czternastki”). Przystanek będzie obowiązywał dla obu kierunków jazdy.

 

UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu