Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nawałnica ponownie dała się we znaki. Powstaje plan retencji

Nawałnica ponownie dała się we znaki. Powstaje plan retencji
28 czerwca
14:22 2016

Stan sieci kanalizacji deszczowej w Tomaszowie Mazowieckim był tematem spotkania, które odbyło się dziś (28 czerwca) w Urzędzie Miasta. W jego trakcie dokonano analizy i poddano diagnozie sytuacje powstające w mieście po ulewnych deszczach.

bema4

Podczas spotkania wypracowano propozycje rozwiązań, zarówno krótko jak  i długoterminowych. Głównym problemem jest brak kanalizacji burzowej przygotowanej na odbiór zwiększonej ilości wody. Miasto posiada kanalizację deszczową, która w przypadku nawałnic, które coraz częściej nawiedzają nasz teren, jest niewydolna.

Obecnie miasto podejmuje działania by jak najszybciej rozwiązać problem w newralgicznych miejscach (np. róg ul. Barlickiego i Warszawskiej, gdzie potrzebna jest renowacja sieci).  Niebawem Starostwo Powiatowe przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta, ruszy również z przebudową ul. Barlickiego gdzie utworzona zostanie kanalizacja deszczowa, której w tym momencie w ulicy nie ma w ogóle.

Za obecny stan kanalizacji w mieście odpowiadają wieloletnie zaniedbania i niefrasobliwość w planowaniu inwestycji. Często rury o większej średnicy wpadają w rury o mniejszej. Przykładem może być ul. św. Antoniego, gdzie kanalizacja o średnicy 350 mm przyjmuje wodę deszczową z kanalizacji o średnicy 500 mm z ulicy Polnej, Szkolnej, Żwirki itd. Podobnych przykładów w mieście jest więcej. Robimy wszystko by rozwiązać problem – powiedział po spotkaniu prezydent Marcin Witko

 

Z uwagi na rozwój miasta, podjęto również decyzję  o stworzeniu planu retencji dla Tomaszowa Mazowieckiego. Prace nad nim rozpoczną się już wkrótce. Już teraz zostaną również zsynchronizowane prace przy czyszczeniu ulic i kanalizacji deszczowej.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa