Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rusza przebudowa ul. Mostowej (OBJAZDY MZK)

Rusza przebudowa ul. Mostowej (OBJAZDY MZK)
10 października
07:59 2017

Na 10 października zaplanowano rozpoczęcie przebudowy ul. Mostowej w Tomaszowie Mazowieckim. Powstanie nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i oświetlenie typu LED. Inwestycja zostanie wykonana na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, przy dofinansowaniu z budżetu miasta.

Powiat przebuduje ul. Mostową na odcinku od rzeki Wolbórki do skrzyżowania z ul. Zawadzką i ul. Niebrów. W ramach prac wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, zostaną  przebudowane wodociągi i sieć gazowa. Drogowcy wykonają nową nawierzchnię asfaltową, ciąg pieszy i rowerowy, a także oświetlenie uliczne z wymianą istniejących opraw na oprawy tupu LED. Przebudowane zostaną również zatoki autobusowe.

Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu miasta. Radni Rady Miejskiej przekazali na to zadanie 1,6 mln zł.

Objazdy dla linii MZK

10 października od godz. 8.00 zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów dla linii Nr 3 i 14 w związku z remontem ul. Mostowej od rzeki Wolbórki do skrzyżowania z ul. Zawadzką i ul. Niebrów .

Linia Nr 3

– kursy wykonywane do Niebrowa, Chorzęcina odbywać się będą objazdem ulicami: Legionów, E. Orzeszkowej, Zawadzką z pominięciem przystanków przy Farbiarskiej i Hallera – trasa objazdu obowiązuje też dla kursów wykonywanych od Niebrowa i Chorzęcina za wyjątkiem kursów:

– kurs godz.: 7:32  z Niebrowa z trasą przejazdu ulicami: Zawadzką, E. Orzeszkowej, Legionów, Farbiarska, Bema, Fabryczna, Legionów, Słowackiego i dalej stałą trasą,

– kurs godz.: 12:44 z Słowackiego i 15:28 z pl. Kościuszki z trasą przejazd od Legionów ulicami: Fabryczna, Bema, Farbiarska, Legionów, E. Orzeszkowej, Zawadzką i dalej stałymi trasami,

– kursy o godz. 8:32 z Wąwału i godz.: 15:22 z Ciebłowic wykonywany do Zawadzkiej zamiast do Hallera.

Linia Nr 14

– kursy o godz. 9:03 i 16:12 będzie wykonywany od pętli przy Zawadzkiej  zamiast od Hallera.

Kursy linii Nr 3 i 5 dla których Mostowa jest pętlą krańcową wykonywane będą bez zmiany trasy z obsługą przystanków przy Hallera, za wyjątkiem kursów z godz.: 8:32 z Wąwału i 15:22 z Ciebłowic których trasy są opisane powyżej.

 

 

UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu