Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Słodka Niedziela w Skansenie

Słodka Niedziela w Skansenie
11 lipca
09:39 2018

W najbliższą niedzielę tj. 15 lipca w godz. 12 -18 zapraszamy do Skansenu na słodkie atrakcje. Będzie oczywiście stoisko pszczelarza, który przybliży gościom etapy powstawania miodu i zdradzi tajniki z życia pszczół. Zaprezentuje także szklany ul, aby każdy mógł zobaczyć, jak żyją na co dzień te jedne z najbardziej pracowitych owadów. Będzie możliwość nabycia słodkości oraz wyrobów z wosku.

Niewątpliwą atrakcją będzie również stoisko profesjonalnego zielarza. Pokaże on różnego rodzaju zioła i opowie o ich zdrowotnych właściwościach. Dla chętnych będzie możliwość degustacji rozmaitych zdrowotnych ziołowych naparów.
Specjalne stoisko dla dzieci przygotują animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Będzie wiele atrakcji w tym malowanie buziek, kolorowanki i wianki.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotują wiele przysmaków, które można będzie nabyć w atrakcyjnych cenach. Chętni będą również mogli degustować wyroby Pasieki Jaros.
Na scenie przed „stacyjką Reymonta” wystąpią w godz. 15 – 17 zespoły ludowe. „Ludwiczanki” i „Smardzewianie” prezentując pieśni i tańce związane z folklorem naszego regionu.

Chętni mogą będą mogli spróbować swoich sił w warsztatach prowadzonych przez artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków z Tomaszowa Maz. Będzie również możliwość nabycia ich wyrobów.

Uczestnicy „Słodkiej niedzieli” ponadto będą mogli obejrzeć plenerową wystawę pt. „W świecie pszczół”, na której zostanie zaprezentowany zarys historyczny pszczelarstwa od średniowiecznego bartnictwa poczynając na współczesnych ulach kończąc. Opisane zostanie także odrodzenie bartnictwa w Spalskim Parku Krajobrazowym, mnóstwo ciekawostek z życia pszczół oraz właściwości zdrowotne kilkunastu rodzajów miodów.

Kilka rodzajów miodów będzie można popróbować przy gratisowym poczęstunku w postaci chleba z miodem.
W ramach biletu wstępu (dla wszystkich bilety ulgowe!) będzie można oczywiście zwiedzić wszystkie wystawy stałe i czasowe w tym „stacyjkę Reymonta” oraz udostępniony w tym roku cały parter i strych młyna w nowej aranżacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu