Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W święta lodowisko bezpłatne i z akcją charytatywną dla Ani Stefańskiej

W święta lodowisko bezpłatne i z akcją charytatywną dla Ani Stefańskiej
20 grudnia
18:09 2016

W wigilie i święta za wejście na lodowisko nie będzie pobierana opłata. Na pl. Kościuszki pojawią się natomiast wolontariusze, którzy będą zbierać datki na pomoc 13-letniej Ani Stefańskiej.

24 grudnia 2016 (wigilia) lodowisko będzie czynne w godz. 9:00 – 14:00 – w tych samych godzinach prowadzona będzie zbiórka charytatywna. Natomiast 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie) lodowisko będzie czynne w godz. 14:00 – 21:00, a zbiórka przy lodowisku będzie prowadzona w godz. 14.00 – 17.00.

 

Zbiórka prowadzona będzie na rzecz 13-letniej Ani Stefańskiej chorej na porażenie mózgowe. Ania jest dzieckiem leżącym, a jej przewlekła choroba uniemożliwia jej chodzenie. Ania choruje na zapalenie płuc, przeszła zabieg tracheotomii i jest karmiona przez sondę dożołądkową.  W styczniu dziewczynka zostanie poddana zabiegowi założenia PEGA do karmienia dożołądkowego. Na co dzień Ania potrzebuje pampersów i gotowych odżywek, których koszt wynosi 2.000,00 zł miesięcznie. Obecnie Ania przebywa w domu i jest podłączona do specjalistycznego koncentratora wytwarzającego tlen, który pobiera duże ilości prądu czego efektem są wysokie opłaty za zużycie energii elektrycznej. Całość zebranych podczas kwesty funduszy przeznaczona zostanie na zakup specjalnego łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym i zmiennociśnieniowym.

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa