Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Święto 25BKPow. na pl. Kościuszki. Przyjedzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz

Święto 25BKPow. na pl. Kościuszki. Przyjedzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Czerwiec 23
22:17 2016

W dniu 24 czerwca 2016 roku na Placu Kościuszki oraz na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim swoje święto uroczyście obchodzić będą żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystości upamiętniające święto brygady, w tym roku odbywać się będą w ramach Dni Tomaszowa.

 

Główne uroczystości z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza rozpoczną o godz. 12.00 na pl. Kościuszki uroczystym apelem.

W uroczystościach uczestniczyć będą także parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa łódzkiego i Tomaszowa Mazowieckiego oraz uczniowie klas mundurowych z Tomaszowa Maz. i Kielc. Podczas uroczystości szef MON wręczy żołnierzom jednostki wyróżnienia za wzorową służbę.

Na zakończenie odbędzie się defilada lądowo-powietrzna, a następnie, w ramach pokazu dynamicznego swoje możliwości wyszkolenia zaprezentują żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej.
W godz. 16.30-18.00 na placu Kościuszki odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej i solistów z Bytomia oraz zespołu Klubu 25BKPow. El Fuego.

Obchody będą połączone z Dniem Otwartych Koszar (w godz. 10.00 – 18.00). Wszyscy zainteresowani na strzelnicy wojskowej (wjazd od ul. Bema) będą mogli zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem, który kawalerzyści na co dzień wykorzystują w swoim szkoleniu.

Spośród sprzętu, który będzie prezentowany można zobaczyć m.in.: uzbrojenie, wyposażenie skoczka, sprzęt i wyposażenie patrolu saperskiego, wyposażenie do nurkowania, elementy szpitala polowego.

Każdy zainteresowany będzie miał również możliwość zapoznania się z możliwościami szkoleniowymi symulatora pola walki ŚNIEŻNIK.


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa