Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Święto 25BKPow. na pl. Kościuszki. Przyjedzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz

Święto 25BKPow. na pl. Kościuszki. Przyjedzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
23 czerwca
22:17 2016

W dniu 24 czerwca 2016 roku na Placu Kościuszki oraz na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim swoje święto uroczyście obchodzić będą żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystości upamiętniające święto brygady, w tym roku odbywać się będą w ramach Dni Tomaszowa.

 

Główne uroczystości z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza rozpoczną o godz. 12.00 na pl. Kościuszki uroczystym apelem.

W uroczystościach uczestniczyć będą także parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa łódzkiego i Tomaszowa Mazowieckiego oraz uczniowie klas mundurowych z Tomaszowa Maz. i Kielc. Podczas uroczystości szef MON wręczy żołnierzom jednostki wyróżnienia za wzorową służbę.

Na zakończenie odbędzie się defilada lądowo-powietrzna, a następnie, w ramach pokazu dynamicznego swoje możliwości wyszkolenia zaprezentują żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej.
W godz. 16.30-18.00 na placu Kościuszki odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej i solistów z Bytomia oraz zespołu Klubu 25BKPow. El Fuego.

Obchody będą połączone z Dniem Otwartych Koszar (w godz. 10.00 – 18.00). Wszyscy zainteresowani na strzelnicy wojskowej (wjazd od ul. Bema) będą mogli zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem, który kawalerzyści na co dzień wykorzystują w swoim szkoleniu.

Spośród sprzętu, który będzie prezentowany można zobaczyć m.in.: uzbrojenie, wyposażenie skoczka, sprzęt i wyposażenie patrolu saperskiego, wyposażenie do nurkowania, elementy szpitala polowego.

Każdy zainteresowany będzie miał również możliwość zapoznania się z możliwościami szkoleniowymi symulatora pola walki ŚNIEŻNIK.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu