Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W niedzielę Jarmark Spalski

W niedzielę Jarmark Spalski
13 kwietnia
17:31 2018

W najbliższą (niehandlową) niedzielę, pierwszy w tym roku Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Spale. Organizatorzy zapraszają wszystkich odwiedzających i wystawców  15 kwietnia do centrum Spały. Na Jarmarku miłośnicy antyków, sztuki ludowej i „swojskich” przysmaków z pewnością znajdą coś dla siebie.

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedzielę, pragnę uspokoić wszystkich, iż zgodnie z jej zapisem z dnia 10 stycznia 2018 roku o „ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre dni” zapis w ustawie w rozdz.2, art. 6, pkt. 11, jasno wskazuje, że zakaz nie obowiązuje –  „ w placówkach handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych, także gdy są one zlokalizowane w halach targowych”– mówi Robert Papis organizator imprezy.

Jarmark to idealne miejsce dla wytwórców zdrowej regionalnej żywności w tym: miodów, nalewek, pieczywa, serów i przetworów owocowych. Na imprezie mile widziani są twórcy ludowi  i rękodzielnicy wystawiający i sprzedający swoje wyroby.

Dla zwiedzających wstęp na Jarmark jest bezpłatny.

Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci. W pobliżu terenu Jarmarku przewidziane są obszerne parkingi zarówno dla wystawców jak i dla gości. Impreza odbywa się w bardzo malowniczym miejscu nad stawem w centrum Spały.

W roku 2007 Jarmark otrzymał certyfikat od Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku.

Terminy Jarmarków Spalskich w 2018 roku: 15 kwietnia, 13 maja,  10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 7 października.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu