Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zamkną kolejny odcinek ul. Warszawskiej

Zamkną kolejny odcinek ul. Warszawskiej
13 marca
13:29 2016

W czwartek 17 marca rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi W713 na odcinku od ul. Dzieci Polskich do skrzyżowania z ulicami Szeroka – Grota Roweckiego.

Od czwartku drogowcy rozpoczną prace na kolejnym odcinku remontowanej od listopada 2015r. ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie odcinek głównej arterii miasta od ul. Dzieci Polskich do skrzyżowania z ulicami Szeroka – Grota Roweckiego.

Objazd nadal będzie możliwy ulicami Milenijną, Zawadzką, Orzeszkowej i Szeroką, a skrzyżowanie ulic Warszawska – Szeroka – Grota Roweckiego nie zostanie wyłączone z ruchu.

warszawska_dzieci_polskich_tomaszow
W ramach prac powstanie nowa konstrukcja jezdni, chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa, zatoki postojowe i nowe oświetlenie drogowe.

 

Od czwartku  17 marca br. w związku z zamknięciem dla ruchu dodatkowego odcinka ulicy Warszawskiej – od ul. Dzieci Polskich (wraz z skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Szeroką i Grota Roweckiego – wprowadza się dla autobusów MZK linii Nr: 2, 8, 9, 11, 13, 14 i N nowe trasy objazdowe:

 

– dla linii Nr: 2, 8 i 9 objazd ulicami:

Warszawska –Szeroka – Elizy Orzeszkowej – Zawadzka, dalej zgodnie z dotychczasową trasą objazdu dla danej linii. Obowiązują dodatkowe przystanki: dla kierunku do Milenijnej – przy wjeździe pod blok Dzieci Polskich 39 oraz tylko dla kierunku do centrum – przy Milenijnej przed wjazdem na rondo (trasa objazdu dla obu kierunków),

– część kursów z pętlą przy Dekoratorze – przejazd: Zawadzka, Dzieci Polskich dalej przejazd łącznikiem (przy „Biedronce”) do Zawadzkiej, na drodze łączącej ulice usytuowane dodatkowe przystanki;

W związku z wydłużeniem trasy przejazdu wybrane kursy autobusów linii Nr 2, 8 i 9 po przejechaniu objazdu będą opóźnione na przystankach w stosunku do dotychczasowego rozkładu.  Dodatkowe przystanki  dla linii Nr 2, 8 i 9 nie obowiązują dla kurów do „Dekoratora” .

 

– dla linii Nr 11, 13, 14 i N objazd ulicami:

Warszawska – Szeroka – Kwiatowa – Dzieci Polskich dalej trasami wg dotychczasowych objazdów, obowiązują dodatkowe przystanki – ulica Kwiatowa (przy kościele, obustronnie) oraz dla linii Nr 5 i 13 przystanki przy łączniku od Dzieci Polskich do Zawadzkiej (droga naprzeciw „Biedronki”) – trasa objazdu dla obu kierunków. Dla linii „N” opisana trasa dotyczy tylko kursów na godz.: trzecią i czwartą .

 

objazd_warszawska_MZK_tomaszow

Ze względu na wydłużenie tras przejazdowych dla części kursów korekty w rozkładzie jazdy.

Wymiana rozkładów przystankowych nastąpi w dniach 17 i 18 marca.

 

 

Przypomnijmy, że nadal wyłączony z ruchu jest również odcinek W713 od ul. Ujezdzkiej do Dzieci Polskich.

 

remont_warszawskiej_tomaszow2


 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu