Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zbliża się Mega Festyn Mechanika

Zbliża się Mega Festyn Mechanika
03 czerwca
08:21 2016

3 i 4 czerwca Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim, przy wsparciu Dyrekcji organizuje na terenie ZSP nr 1 przy ul. Św. Antoniego 29 – MEGA FESTYN MECHANIKA.

Impreza ta ma na celu integrację uczniów szkoły, rodziców, władz i mieszkańców, a także pozyskanie środków na dofinansowanie celów edukacyjnych realizowanych przez szkołę.

 

Piątek 3 czerwca

O godz. 18.00 w hali sportowej ZSP 1 odbędzie się koncert piosenek Edith Piaf w zachwycającym wykonaniu pani Grażyny Skowron-Matkowskiej, przy akompaniamencie skrzypiec Joanny Young i pianina Tomasza Kaznowskiego.

Nie zabraknie największych przebojów Edith: Milord, La vie en rose czy Je ne regret de rien. Tuż przed koncertem wystąpi zespół „Kalina” z Wąwału. Biletem wstępu będzie cegiełka o wartości 10 zł, którą można kupić przed wejściem.
Przed koncertem przeprowadzona zostanie aukcja, na której wylicytować będzie można przepiękny tort wykonany przez mamę jednego z uczniów oraz piękny dywan.

 

Sobota 4 czerwca
Od godz. 10.00 do 16.00 równolegle w kilku miejscach będą odbywały się różne wydarzenia.

Na dziedzińcu szkoły stanie scena główna, na której zobaczymy m.in  mini koncerty piosenki włoskiej, francuskiej, amerykańskiej, taniec i recytacje. W oprawę artystyczną włączyli się m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Koło Emerytów, Klub Sportowy Aster i zespół Impuls. W trakcie festynu odbędzie się loteria, w której nagrodami będą rower, dywany, pakiety do gabinetu kosmetycznego i zaproszenia na pizzę. Ponadto wiele innych nagród rzeczowych – każdy los wygrywa!
Na parkingu przed halą sportową odbędzie się jarmark produktów wytworzonych przez producentów z całego powiatu. Będzie można kupić artystyczne wyroby ręczne, domowe wypieki, przetwory itp.

Osoby, które wykupią cegiełkę o wartości 30 zł otrzymają stolik i 2 krzesełka by móc sprzedawać swoje wyroby.
Na boisku odbędą się turnieje i inne atrakcje sportowe dla uczestników w każdym wieku. Będzie m. in. strzelnica i jazda na kucyku.
W szkolnej kawiarence za cegiełkę o wartości 5 zł otrzymamy słodki poczęstunek – ciasta, kawę, herbatę. Uczniowie klas hotelarskich zadbają o elegancką obsługę gości. Przed głównym wejściem do szkoły będą kiełbaski z rusztu i napoje.
W Auli szkoły odbędzie się projekcja krótkich filmów o szkole, Tomaszowie i powiecie tomaszowskim (nakręcony przez uczniów z Holandii, którzy byli w ZSP1 w kwietniu br. w ramach wymiany polsko-holenderskiej). Ponadto przeprowadzone zostaną warsztaty (np. robienie kwiatów z bibułki), pokaz mody i wskazówki – jak dokonać metamorfozy swojego wyglądu, wykład o tym jak dbać o cerę (tytuł: „Zmarszczki? Jakie zmarszczki?”), prezentacje uczniów: „Facebook dla dorosłych” i „Nie bój się Internetu”.

Program wciąż jest rozwijany i uzupełniany o nowe atrakcje. W Kąciku Milusińskich poprowadzimy konkursy rysowania, układania puzzli, będziemy rozdawać baloniki, watę cukrową, a jako nagrody w konkursach – zaproszenia na lody. Będziemy także prezentować wystawy fotografii i malarstwa. Jedna z wystaw: „Zamki ziemi łódzkiej” będzie umiejscowiona w auli szkoły – mówią organizatorzy imprezy

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta powiatu tomaszowskiego Mirosław Kukliński i Prezydenta Tomaszowa Maz.  Marcin Witko

plakat-MEGA-Festyn


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa