Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Żołnierze Wolności”- VIII edycja konkursu historycznego organizowanego przez „emdek”.

„Żołnierze Wolności”- VIII edycja konkursu historycznego organizowanego przez „emdek”.
17 stycznia
11:55 2017

Tradycją Młodzieżowego Domu Kultury jest konkurs historyczny „Żołnierze Wolności”, który nieprzerwanie jest organizowany od 2010 roku.

Celem konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z Tomaszowa Mazowieckiego jest nie tylko poszerzanie wiedzy na temat najnowszej historii Polski, ale przede wszystkim kształtowanie postawy patriotycznej oraz obywatelskiej. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Marcin Witko, Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej oraz Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”.

 

Konkurs polega na samodzielnym napisaniu pracy na podany temat :  w kategorii szkoły podstawowe- Czy rotmistrz Witold Pilecki powinien być przedstawiany jako autorytet dla młodych Polaków. W dowolnej formie uzasadnij swoją wypowiedź, w kategorii gimnazja- 75 lat temu powstała Armia Krajowa. Zaprezentuj sylwetkę jednego z jej żołnierzy, którego uważasz za postać godną naśladowania przez współczesną młodzież.

 

Prace należy składać do 17 lutego  w sekretariacie MDK przy ulicy Mościckiego 3. Podsumowanie konkursu nastąpi 01 marca, kiedy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i połączone będzie z programem artystycznym przygotowanym przez chór „emdeku”.

 

– Nasz konkurs to również upamiętnienie patrona placówki rotmistrza Witolda Pileckiego, który był jednym z najdzielniejszych Żołnierzy Niezłomnych. Corocznie cieszy się on dużą popularnością i aktywizuje dzieci i młodzież ze wszystkich tomaszowskich szkół. Liczymy, że podobnie będzie w tym roku. Dlatego serdecznie zachęcam i zapraszam do udziału w konkursie– mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

 

Pliki do pobrania

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu