Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dni Inowłodza za nami (ZDJĘCIA)

Dni Inowłodza za nami (ZDJĘCIA)
23 sierpnia
20:44 2017

19 i 20 sierpnia odbyło się coroczne święto naszej gminy czyli Dni Gminy Inowłódz.

Rozpoczęto już w sobotę, która była dniem sportowych zmagań. Na boisku szkolnym w Inowłodzu rozegrano Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz. W turnieju udział wzięły 4 drużyny, a ich klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce Inowłódz, II miejsce Spała, Konewka, Żądłowice i III miejsce Brzustów. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Dudeńko, Mateusz Markiewicz, Marcel Markiewicz, Maciej Guźniczak, Janek Guźniczak, Filip Owczarek i Mateusz Kuska. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kacper Małocha, królem strzelców został Szymon Dudeńko (5 bramek), a najlepszym bramkarzem był Jakub Wąsek.

W sobotę również dla  wszystkich miłośników tańca odbyła się zabawa taneczna pod gwiazdami. Zabawę prowadził Roman Rodakowski wraz z zespołem QUATTRO.

Kontynuacją sportowych rywalizacji był kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Inowłódz, który odbył się już w niedzielę o godz. 10 na boisku szkolnym tym razem drużyn dorosłych. Udział w nim wzięło 7 drużyn. I miejsce zajęła drużyna z Królowej Woli w składzie: Dorian Kaproń, Mirosław, Bartłomiej Przybyłek, Piotr Sowik, Piotr Kamiński, Wiktor Kuta, Tomasz Stańczyk, Roland Osiński, Łukasz Frejlich. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna IKS – u, a na trzecim Królowa Wola 2. Najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Przybyłek, najlepszym bramkarzem Dorian Kaproń i królem strzelców Tomasz Stańczyk (9 bramek).

 

Natomiast od godziny 12.00  można odwiedzać Obóz Kasztelanii Inowłodzkiej, który  usytuowany był nad Pilicą nieopodal tratwy, Kasztelan zapraszał na uciechy rycerskie, średniowieczną  kuchnię, można było odwiedzić warsztat tkacki, farbiarski, zbrojownię, pracownię  rymarską oraz repuserską.

W obozie można było także oglądać wystawę prac repusowanych autorstwa Piotra Pastusiaka – kasztelana Inowłodza. Kasztelania zapraszała na pogaduchy o rzemiośle, historii, rycerstwie i nie tylko … Tego dnia odbywały się pierwsze zapisy w szeregi Bractwa Kasztelanii Inowłodzkiej. A tuż, przy obozie mieściła się wystawa zdjęć Konkursu Fotograficznego pt. „NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W INOWŁODZU”.

Przy głównej alei znalazło się stoisko medyczne, gdzie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz dokonać badania poziomu cukru we krwi. Można tam było również skorzystać z porad oraz informacji na temat leczenia onkologicznego i kardiologicznego i nie tylko. Na pytania odpowiadali przedstawiciele NU – MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej oraz SCANMED Centrum Kardiologii obie jednostki z Tomaszowa Maz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Inowłodzu przy współpracy z OSP Tomaszów Mazowiecki oraz Jednostką Strzelecką z Tomaszowa przygotowała blok pokazów ratownictwa. Były to pokazy grupy wodno – nurkowej z ratownictwa na wodzie. Pokazy ratownictwa technicznego z pokazem używania gaśnicy proszkowej. A także pokazy ratownictwa medycznego z instruktażem udzielania pierwszej pomocy – wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej.

Ponadto przewodnik – Mnich Marek zapraszał na zwiedzanie pięknego Inowłodza, można było zobaczyć Kościół Św. Idziego, a także zamek Króla Kazimierza Wielkiego, gdzie obejrzeć można było wystawy Malarstwa „Tuwimowskie Klimaty” – Grażyny Rakowskiej, wystawę „Sport jest sztuką” Wiesława Stefana Fiszbacha, wystawę wycinanki ludowej – twórcy lokalnego Aleksandra Dutkiewicza, wystawę lalek Teatru Lalek Arlekin, wystawę w rzeźbie i malarstwie Henryka Elasa.

W alei sołectw odbył się III Turniej Sołectw Gminy Inowłódz, w którym rywalizowało 8 drużyn: Brzustów, Dąbrowa, Inowłódz, Królowa Wola, Zakościele, Żądłowice, Liciążna, Spała i Poświętne. Drużyny miały bardzo aktywne wsparcie w postaci dopingu. Tytuł Super Sołectwa podobnie jak w zeszłym roku zdobyło Sołectwo Poświętne.

W miasteczku sołectw ich reprezentacje przygotowały wspaniałe stoiska, na których znalazły się same wspaniałości. Potrawy z kuchni naszego regionu, smakowite wypieki, na słodko, na słono po prostu pysznie!

W tym samym czasie w głównej alei zagościła Strefa Rodzina 3 + „Duża Rodzina – mój dom”, gdzie prowadzono działania Rodzinnego Bloku Rekreacyjnego, który przygotowało Stowarzyszenie Związek Dużych Rodzin 3 + oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu. Projekt dofinansowany został ze środków Programu Fundusz inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i skierowany jest do mieszkańców Gminy. Na małych i dużych czekało wiele atrakcji: konkursy, bańki mydlane, malowanie buziaków, słodkości ale także grill z pysznymi kiełbaskami.

 

Atrakcje na scenie rozpoczęto od „Inowłodzkiego Mam Talent”, który prowadziła Pani Kamila Jedynak. Wśród występujących znaleźli się: Artur Dyśko, Sandra Kwiatek, Maria Dutkiewicz, Formacja Rewiowa ,,Step By Step”, Dziecięca Grupa Taneczna ,,PRINCES”, Maria Mąkola, Anna Serwik, Halina Różycka, Mirosława Zalewska oraz Witold Zawistowski – który zdaniem komisji konkursowej okazał się zwycięzcą konkursu.

W dalszej części programu podziwialiśmy: występ Jacka Kurzawy – akordeon w dwóch wejściach oraz kolejne prezentacje Grupy Tanecznej „Princes” i Formacji Rewiowej „Step by Step”.

Kolejnym punktem Dni Gminy Inowłódz było ogłoszenie wyników Konkursu Fotograficznego pt. ,,NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W INOWŁODZU”. Przewodniczący Pan Sławomir Grzanek odczytał protokół komisji. Jury obejrzało i oceniło 49 prac, zgłoszonych przez 17 autorów. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 16 prac, z czego 6 otrzymało nagrody: I miejsce Patrycja Cychner, II miejsce  Bogna Hes, III miejsce Danuta Pacan oraz 3 wyróżnienia: Robert Tarczyński, Dominika Cybuch, Dominik Kamiński. Po czym Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki wraz z komisją konkursową złożyli gratulacje i wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu.

Po występach zespołów na scenie pojawili się Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki oraz Panowie Jarosław Nowak – Prezes IKS oraz Kazimierz Grygiel, którzy przedstawili klasyfikację turniejów sportowych, złożyli uczestnikom gratulacje i wręczyli dyplomy oraz nagrody. Po czym Pani Małgorzata Bąblewska – Nowak podała wyniki III Turnieju Sołectw i wraz z Wójtem Gminy Inowłódz wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom.

Po uroczystym podsumowaniu konkursów na scenie wystąpili kolejni artyści, a mianowicie KAPELA HANKI WÓJCIAK – grający muzykę z pogranicza folku, world music, piosenki autorskiej. W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i pięknej ludowości. Hanka to „Mocny, czysty głos, diabelski temperament, wyrazisty image sceniczny, niebanalne teksty (…) otwartość na improwizacje z pogranicza muzyki etnicznej i jazzu. To jest muzyka kolorowa”.

Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Wilk wybrany w plebiscycie na gwiazdę wieczoru tegorocznych Dni Gminy Inowłódz. Grzegorz Wilk znany jest przede wszystkim ze współpracy z Piotrem Rubikiem, ale szerokiej publiczności dał się poznać także jako uczestnik popularnych programów muzycznych „Twoja twarz brzmi znajomo” „Szansa na sukces”, a także „Szymon Majewski Show” i „Jaka to melodia”.

Na zakończenie wieczoru uczestnicy mogli podziwiać wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Imprezę prowadzili Agnieszka Ciołak i Michał Nowak.

rganizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom i darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania imprezy.

Sponsorzy i darczyńcy:

Quantum RP Spółka z o.o. Spała

Spółka Gospodarowania Gruntami Wspólnoty Gruntowej w Inowłodzu

Zakład Drzewny Produkcyjno- Handlowo – Usługowy  w Inowłodzu-  Spółka Kowalskich

Powiatowy Bank Spółdzielczy Tomaszów Maz.

Kruszmaks Łukasz Goszkiewicz, Kanice,

Justyna Chachuła, F.H.U. Stolart  – Królowa Wola

Marek i Małgorzata Byczkowscy Pensjonat ,,Karczma  Spalska” – Spała

Patrycja i Roman Drabowie KRAFT – POL SP. Z O.O. Stacja MOYA w Spale

Anna MINIAK ZPHU ADMA – ZAKOŚCIELE

Marian Goździk PHU ELEKTRO – INSTAL – Tomaszów MAZ.

Anna Urbańska Gospoda w Inowłodzu

Tomasz Rosiak – Firma TOM- BUS Tomaszów Mazowiecki

Stanisław Staszek Zakład Stolarski – Królowa Wola

Anna Jaciubek  Kwiaciarnia ,,Niezapominajka” w Inowłodzu

Grażyna Tomasz Jabłońscy  WYTWÓRNIA WÓD GAZOWANYCH w Inowłodzu

Patroni Medialni:

Dziennik ŁODZKI, Tomaszowski Informator Tygodniowy, Radio FAMA, Portal Internetowy Nasz Inowłódz – Wieści Gminne, Gazeta Internetowa NASZ TOMASZOW, TV TOMASZOW MAZOWIECKI.

Tekst: M. Werkowska
Foto: M. Werkowska, K. Grygiel, K. Bernaciak


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa