Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Powstanie ścieżka pieszo rowerowa ze Spały do Inowłodza

Powstanie ścieżka pieszo rowerowa ze Spały do Inowłodza
Luty 15
16:37 2017

W dniu 15.02.2017 r. pomiędzy Województwem Łódzkim a Gminą Inowłódz została zawarta umowa o dofinansowanie projektu  „Budowa ścieżki pieszo rowerowej ze Spały do Inowłodza”.

Inwestycja współfinansowana będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Istotą projektu jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej o dł. około 7 km nad lewym brzegiem rzeki Pilicy na odcinku Spała-Inowłódz. Zrealizowana trasa zostanie odpowiednio oznakowana. Przewiduje się również budowę dwóch wiat postojowych i widokowych wraz ze stołami i ławkami, stojakami na rowery, koszami i mapami turystycznymi.

Głównym celem projektu jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Spała-Teofilów-Inowłódz, która przyczyni się do rozwoju ruchu turystycznego a przez to do rozwoju gospodarki turystycznej opartej o wykorzystanie zasobów naturalnych (Dolina rzeki Pilicy) i kulturowych (zabytki, itp.).

Planowane produkty/rezultaty projektu:

– Liczba wybudowanej infrastruktury turystycznej – 3 szt.
– Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 3 szt.

Wartość projektu: 2 463 243,24 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 1 669 091,26 zł

Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu (fot. Dariusz Kwapisiewicz)


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa