Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Uroczystości 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Inowłódz

Uroczystości 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Inowłódz
13 listopada
21:33 2017

W Gminie Inowłódz uroczystości 11 listopada rozpoczęły się  o godz. 09.00, mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu.

Na zaproszenie Wójta Gminy Inowłódz przybyły delegacje radnych, sołtysów, przedstawiciele OSP, stowarzyszeń, szkół, pracownicy kultury i urzędu gminy, reprezentacje instytucji współpracujących z samorządem, harcerze, uczniowie oraz mieszkańcy.

Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni, na czele z pocztami sztandarowymi oraz jeźdźcami konnymi: Państwem Anną i Arturem Świda – Stajnia „Konie na nieboskłonie” w Starych Chrustach, Panem Maciejem Adamczewskim – Stajnia „Końska Zagroda” w Królowej Woli oraz Panem Kamilem Szczepaniakiem – Stajnia „Gracjana” z Zakościela, reprezentującymi Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki, udali się ulicami Inowłodza do parku z „pamiątkową płytą” poświęconą rozstrzelanym mieszkańcom Inowłodza i okolic, gdzie Chór Gminy Inowłódz wraz z uczestnikami uroczystości odśpiewał Hymn Narodowy.

Następnie w przemówieniu okolicznościowym wystąpił Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki, nawiązując do niezwykle ważnych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Podziękował za liczne przybycie i uczczenie pamięci, o tych którzy zginęli w walce za ojczyznę. Po wystąpieniu Wójta Gminy Inowłódz delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Podczas uroczystości wartę honorową pełnili harcerze Hufca ZHP Inowłódz.

Po części oficjalnej uczestnicy obchodów Święta Niepodległości udali się do Sali OSP w Inowłodzu na program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Królowej Woli. Młodzi artyści poprzez wiersze, pieśni i opowiadania stworzyli niepowtarzalny klimat historii Polski, sprzed 99 lat. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem przygotowali przedstawienie. Na zakończenie we wspaniałym koncercie pieśni patriotycznej zaprezentował się Chór Gminy Inowłódz pod kierownictwem Pana Zbigniewa Kosylaka. Obchody Święta Niepodległości były nie tylko chwilą powagi i zadumy, ale także radości z faktu, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Wójt Gminy Inowłódz składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tak ważnym dla Polski święcie – 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Tekst i foto: M. Werkowska

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa