Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zamek w barwach historii, poezji i fotografii

Zamek w barwach historii, poezji i fotografii
Maj 15
18:06 2016

12 maja br w inowłodzkim zamku już po raz trzeci przygotowano dla odwiedzających liczne atrakcje w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

DSC_0063
W tym roku program został zaplanowany przede wszystkim z myślą o dzieciach. Odbyła się gra terenowa z quizem sprawdzającym wiedzę o Unii Europejskiej. Dzieci podzielono na trzy grupy o nazwach: Korona, Berło i Jabłko i przydzielono każdej z nich opiekuna. Pierwszym etapem dla wszystkich była zabawa o nazwie „podsłuchy”, następnie grupa I zaproszona została do udziału w kalamburach w bibliotece zamkowej.

DSC_0151

Grupa II szukała wskazówek ukrytych w kopertach na dziedzińcu zamkowym, a III szukała fantów wokół zamku. Grupy wymieniały się zadaniami we wszystkich etapach gry terenowej. Na zakończenie pracownicy zamku zaprosili uczestników do quizu „prawda czy fałsz”. Suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach dała łączny wynik, który decydował o wygranej. Zmęczone, ale w dobrych nastrojach dzieci otrzymały nagrody.

DSC_0073

Tego dnia turyści odwiedzający Inowłódz mieli również możliwość poznania bogatej historii zamku kazimierzowskiego. Gościliśmy bowiem grupy zorganizowane, które oprowadzał pracownik w stroju historycznym. Była to młodzież z Gimnazjum nr 21 z Łodzi oraz Seniorzy z Rawy Mazowieckiej.

DSC_0134

Po południu miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej „Kolory Muzyki”, której organizatorem była Filharmonia Łódzka, przy wsparciu Łódzkiego Domu Kultury. Wernisaż  otworzyła Barbara Maciejczyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Następnie głos zabrała Barbara Jakubowicz koordynator komunikacji marketingowej i PR, która nawiązała do tradycji festiwalu i koncertów organizowanych w szczególnych, magicznych miejscach województwa łódzkiego. Wernisaż swoją obecnością zaszczycił Wójt gminy Bogdan Kącki.

DSC_0287

Podczas wernisażu wystawione były 22 fotografie, których autorami byli: Marcin Stępień, Tomasz Ogrodowczyk i Dariusz Kulesza. W tym dniu gościliśmy również Grupę literacką A-TO-MY z Tomaszowa Mazowieckiego, których  połączyła  pasja zamiłowanie do poezji  i chęć do dzielenia  się z innymi. Na spotkaniu swoje wiersze prezentowali: Henryk Myśliwiec, Andrzej Kaluszka, Marcin Gajewski i Anita Błońska. To była poezja bliska życia, do której świetną oprawę muzyczną przygotował Jerzy Kacprzyk .

DSC_0310

 

Maciejczyk /M. Werkowska


 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa