Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Inwestor potwierdza otwarcie galerii handlowej w II kwartale 2016 roku

Inwestor potwierdza otwarcie galerii handlowej w II kwartale 2016 roku
Luty 14
11:27 2015

Galeria handlowa w Tomaszowie Mazowieckim o powierzchni 16 400 GLA (powierzchnia najmu brutto), otworzy swoje drzwi dla klientów już w 2 kwartale 2016 roku. Grupa Acteeum wraz ze współinwestorem Rockcastle Global Real Estate Company Limited dokonała zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Współinwestorzy wybudują pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście.

Wizualizacja nowopowstającej galerii handlowej w Tomaszowie Mazowieckim

Wizualizacja nowopowstającej galerii handlowej w Tomaszowie Mazowieckim

Grupa Acteeum w ubiegłym roku uzgodniła ze spółką Galeria Mazovia, która miała rozpocząć budowę obiektu,  warunki zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej. Obiekt, który powstanie w liczącym 65 000 mieszkańców mieście obejmie swoim zasięgiem ponad 210 000 mieszkańców podkreślając swój ponadlokalny charakter.

W ofercie centrum o roboczej nazwie Galeria Tomaszów znajdzie się około 70 lokali oraz supermarket o powierzchni 2300m2. Dla klientów Galerii przewidziano 450 miejsc parkingowych (dla porównania całkowita powierzchnia galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim wynosi 75 000 m², z czego powierzchnia najmu to 35 000 m² i mieści 110 sklepów, 5-salowy multipleks Helios oraz 740 miejsc parkingowych przyp. red.).

Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczną się wiosną 2015 roku a otwarcie obiektu zaplanowano na 2 kwartał 2016 roku.

Budowa Galerii handlowej w Tomaszowie Maz

Prace wyburzeniowe na terenach dawnego Zakładu Tkanin Wełnianych Mazovia, gdzie powstanie nowoczesna galeria handlowa

Tomasz Szewczyk, Managing Director w Acteeum Central Europe: “Czekamy na moment rozpoczęcia prac związanych z budową Galerii Tomaszów. Obiekt będzie doskonale usytuowany w samym środku miasta i nareszcie zapewni mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego szeroką ofertę handlową wiodących, tak polskich, jak i międzynarodowych najemców. Wyjazdy do Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego w celach zakupowych nie będą już koniecznością, a sam obiekt dzięki imponującej fasadzie, przestronnych wnętrzach i bogatej ofercie stanie się nowym miejscem spotkań w mieście”.

Galeria Handlowa w Tomaszowie Mazowieckim

Prace wyburzeniowe na terenach dawnego Zakładu Tkanin Wełnianych Mazovia, gdzie powstanie nowoczesna galeria handlowa

W ostatnim czasie Grupa Acteeum rozszerzyła portfolio projektów o realizowane we współpracy z Immofinanz Group galerie handlowe pod nazwą VIVO!. Wśród projektów, jakie powstaną w ramach budowanej z austiackim inwestorem sieci znane są już VIVO! Stalowa Wola oraz VIVO! Krosno. Kolejne projekty własne Acteeum oraz powstające w ramach joint venture są na etapie przygotowań.

Przypomnijmy, że Developer swoje plany odnośnie nowego centrum handlowego w Tomaszowie Mazowieckim przedstawił na konferencji prasowej 30 października 2014 roku.

Galeria-w-Tomaszowie-Mazowieckim-konferfencja_089

Tomasz Szewczyk na konferencji w październiku 2014 przedstawił koncepcję nowej galerii handlowej w Tomaszowie Mazowieckim

Zapis konferencji prasowej możecie obejrzeć w naszym materiale wideo.


Historia Zakładów Tkanin Wełnianych MAZOVIA S.A. na których terenie powstanie galeria sięga drugiej połowy XIX wieku – okresu intensywnego rozwoju przemysłu włókienniczego w Tomaszowie Mazowieckim. Przedsiębiorstwo powstało na bazie trzech dużych zakładów włókienniczych, H.Landsberga, D. Bornsteina i m. Piescha, które specjalizowały się w produkcji i wykańczaniu tkanin wełnianych.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa