Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

64 zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, 2 osoby zmarły

64 zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, 2 osoby zmarły
05 kwietnia
15:30 2020
Do 64 wzrosła łączna liczba osób zakażonych koronawirusem z personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby w wieku 78 i 82 lat zmarły – poinformował w niedzielę starosta opoczyński Marcin Baranowski.
 

„Otrzymaliśmy już wszystkie wyniki spośród 131 wymazów. Łączna liczba zakażeń w DPS w Drzewicy to 64 osoby. Zakażonych jest 37 mieszkańców domu i 25 osób z personelu” – przekazał w wydanym w niedzielę o godz. 12.00 komunikacie starosta opoczyński.

Poinformował również o śmierci dwóch mieszkańców domu pomocy. To mężczyźni w wieku 78 i 82 lat.

Starosta opoczyński przekazał wcześniej, że w piątek badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano 131 osób z personelu i mieszkańców DPS w Drzewicy.

Zapewnił, że żaden z podopiecznych domu pomocy, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

„O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji” – wyjaśniono.

Od 10 marca w DPS w Drzewicy obowiązuje zakaz odwiedzin.


W związku z trudną sytuacją starosta opoczyński Marcin Baranowski w niedzielę popołudniu wystosował apel do samorządowców.

Szanowni Państwo,

Majac na uwadze pismo od Wojewody Łódzkiego- Tobiasza Bocheńskiego z dnia 30.03.2020, w którym mówi o przeciwdziałaniu rozprzszeszczeniania się Koronowirusa ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i personelu domów pomocy społecznej;

w zaistniałej sytuacji, z którą od 4 kwietnia 2020 r. przyszło nam się mierzyć w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy;

zwracam się do Moich kolegów i koleżanek Wójtów i Burmistrzów o pomoc i wypracowanie wspólnego stanowiska.

Zwracam się do Was z prośbą o oddelegowanie kadry z placówek pomocy społecznej, których działalność jest zawieszona, do pomocy w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Proszę również o rozważenie oddelegowania części personelu spoza zespołu terapeutyczno- opiekuńczego do tegoż domu pomocy społecznej.

Zwracam się również o wsparcie w poszukiwaniu wolontariuszy i studentów kierunków medycznych i pomocowych, którzy pomogli by mieszkańcom i nielicznemu personelowi DPS w Drzewicy w tych trudnych chwilach.

Liczę na wasze wsparcie.

Starosta Marcin Baranowski

 

 


Źródło: (PAP) / Powiat Opoczyński

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa