Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie tomaszowskim

Dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie tomaszowskim
20 marca
14:57 2020

Szanowni Państwo!

Informuję, że w powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch kolejnych osób.

Jedna z nich to pielęgniarka, pracująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych tomaszowskiego szpitala. Pielęgniarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w izolacji.

Oddział Chorób Wewnętrznych TCZ został zamknięty, a jego pracownicy i pacjenci poddani zostali kwarantannie. Od osób z najbliższego kontaktu są pobierane wymazy, które trafiają do laboratorium w Łodzi.

Zgodnie z procedurą zgłoszono ten fakt lekarzowi wojewódzkiemu z informacją o przekierowywaniu pacjentów do innych placówek na ternie województwa.

Drugą osobą u której potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa jest lekarz, zamieszkujący w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie świadczący usług medycznych na terenie powiatu tomaszowskiego. Osoba ta przebywa obecnie również w izolacji.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego spotyka się codziennie i na bieżąco, szczegółowo monitoruje sytuację na terenie powiatu tomaszowskiego i reaguje na pojawiające się problemy .

W skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wchodzą członkowie Zarządu Powiatu, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, przedstawiciele: 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, Referatu Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Informuję, że Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco współpracuje z wójtami gmin, należących do powiatu tomaszowskiego.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia, Wojewodę Łódzkiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz lokalne władze samorządowe.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę, wykonywaną na rzecz zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu tomaszowskiego.

                                                                   Mariusz Węgrzynowski

                                                                   Starosta Tomaszowski


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu