Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Koronawirus. Policyjny śmigłowiec, dodatkowe patrole piesze i konne w parkach i miejscach wypoczynku

Koronawirus. Policyjny śmigłowiec, dodatkowe patrole piesze i konne w parkach i miejscach wypoczynku
28 marca
10:20 2020

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum.

Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne , wybrane przez nas miejsce może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego śmigłowca. W okolicach Zalewu Sulejowskiego o bezpieczeństwo zadbają mundurowi z ogniwa konnego tomaszowskiej komendy.

Wszystko dla zwiększenia Państwa ochrony. Te osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną – mówi rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi mł.insp. Joanna Kącka


Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.


Obecnie w województwie łódzkim jest 168 osób (stan na 28 marca 2020) osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem

– 84 osoby w powiecie łódzkim

– 4 osoby w powiecie tomaszowskim

– 18 osób w powiecie zgierskim

– 1 osoba w powiecie pabianickim

– 1 osoba w powiecie poddębickim

– 13 osób w powiecie bełchatowskim

– 12 osób w powiecie opoczyńskim

– 4 osoby w powiecie radomszczańskim

– 4 osoby w powiecie rawskim

– 10 osób w powiecie łowickim

– 1 osoba w powiecie brzezińskim

– 9 osób w powiecie piotrkowskim

– 3 osoby w powiecie skierniewickim

– 3 osoby w powiecie kutnowskim – 1 osoba w powiecie sieradzkim

Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym i kwarantanną z podziałem na powiaty


Źródło: policja.pl /  Biuro Wojewody Łódzkiego

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu