Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Koronawirus. Mandaty za rażące lekceważenie obostrzeń (foto i wideo)

Koronawirus. Mandaty za rażące lekceważenie obostrzeń (foto i wideo)
30 marca
13:33 2020

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum. Za nami słoneczny weekend, który sprzyjał pokusie wychodzenia masowo z domów. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń patrolując miasta i wsie pilnowali policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego śmigłowca. W okolicach Zalewu Sulejowskiego o bezpieczeństwo dbali mundurowi z ogniwa konnego tomaszowskiej komendy. Wszystko dla zwiększenia ochrony mieszkańców. Te osoby, które ewidentnie wykazywały się rażącym lekceważenie prawa i zagrożenia poniosły konsekwencje. W całym województwie przez miniony weekend policjanci w związku z niewłaściwym przemieszczaniem się lub gromadzeniem przeprowadzili ponad 50 interwencji. Mandatami ukarano 32 osoby a pouczono 16, w kilku przypadkach skierowano wnioski o ukaranie.

W Rawie Mazowieckiej 28 marca 2020 roku dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rosławowice, przed sklepem zgromadziło się pięciu mężczyzn. Policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W Łasku 29 marca 2020 roku około godziny 13:30 policjanci otrzymali informację, że w rejonie ogródka jordanowskiego przy ul, Jana Pawła zgromadziła się grupa młodych osób. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres zastali trzech mężczyzn, którzy jedli pizzę. Były to osoby w wieku od 20 do 30 lat. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 200 złotych i poinstruowani przez policjantów o konieczności rozejścia się z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.

W Sieradzu 29 marca około godziny 11.30  policjanci patrolując ulice miasta ogłaszali przez system dźwiękowy radiowozu komunikaty związane z zakazem gromadzenia się. Na jednej z ulic przy sklepie spożywczo monopolowym zauważyli 4 mężczyzn. Osoby te stały razem prowadząc towarzyską rozmowę. Nie reagowali na policyjne komunikaty. W związku z rażącym naruszeniem przepisów policjanci nałożyli na mężczyzn mandaty karne. Dwóch przyjęło mandat w wysokości 500 złotych, a pozostali odmówili. Twierdzili, że mają prawo stać. W stosunku do nich zostanie sporządzony wniosek o ukaranie. Jeszcze tego samego dnia podobną sytuację zauważono w innej części miasta. Na ulicy Sienkiewicza stało 3 mężczyzn. Również nie reagowali na policyjny komunikat. Policjanci nałożyli na mężczyzn grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 100 złotych, jednocześnie polecając rozejście się. 

W Łodzi policjanci interweniowali na  ul. Wojewódzkiego gdzie grupa osób spożywała alkohol . Na placu zabaw  policjanci zauważyli 3 osoby, które na widok radiowozu  zaczęły uciekać. Policjanci ujęli podejrzewanych i związku popełnieniem kilku wykroczeń   nałożono łącznie 5 mandatów w wysokości  1700 zł w tym 2 po  500 zł za nie przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Przy skrzyżowaniu ulic Milionowa i Kilińskiego w Łodzi policjanci zauważyli  3 osoby, które na widok radiowozu  zaczęły uciekać. Ukarano mandatami w wysokości 500 złotych dwóch mężczyzn, w związku z naruszeniem przepisów o gromadzeniu się. Policjanci z Oddziału Prewencji  na ul. Zielonej  w Łodzi w pobliżu sklepu z alkoholem  zauważyli  3 mężczyzn na których nałożono trzy mandaty po 500 złotych  za nie przestrzeganie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu – mówi rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi mł.insp. Joanna Kącka

Łódzcy policjanci codziennie kontrolują ponad 8 tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU ! 


Źródło: policja.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu