Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Miasto zakupi respiratory do tomaszowskiego szpitala

Miasto zakupi respiratory do tomaszowskiego szpitala
26 marca
14:47 2020

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwołanej w czwartek, 26 marca jednomyślnie zdecydowano o udzieleniu pomocy rzeczowej dla powiatu tomaszowskiego. 130 tysięcy złotych przeznaczone będzie na zakup respiratorów, które przekazane zostaną do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Dzięki tej decyzji, która zapadła po konsultacjach z zarządem TCZ i personelem medycznym, tomaszowski szpital otrzyma od miasta sprzęt bezpośrednio ratujący ludzkie życie. Będzie to jeden respirator stacjonarny na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej oraz dwa respiratory transportowe.

Wsparcie w tej formie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji, gdy w kraju ogłoszony został stan epidemiczny wynikający z rosnącej liczny zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. U osób nią dotkniętych często dochodzi do ostrej niewydolności oddechowej i w trakcie hospitalizacji wymagają wspomagania tych czynności za pomocą respiratorów ratujących im życie.

TCZ jest jednym ze szpitali na terenie województwa łódzkiego, które zostały postawione w stan gotowości do przyjęcia osób zakażonych i udzielania potrzebnej pomocy medycznej na oddziale zakaźnym zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i innym chorym z pobliskich miejscowości.

Zakupiony i przekazany sprzęt bardzo się przyda nie tylko w czasie epidemii, ale będzie mógł służyć w leczeniu pacjentów jeszcze przez długie lata. Pieniądze na kupno respiratorów będą pochodzić z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe budżetu Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Dodatkowo radni – w geście solidarności społecznej – zadeklarowali przekazać swoje diety na rzecz Fundacji TCZ z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków ochronnych dla personelu medycznego oraz szybkich testów przesiewowych do wykrywania obecności koronawirusa u zgłaszających się do tomaszowskiego szpitala pacjentów.


Informacja prasowa

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu