Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadza działania prewencyjne

Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadza działania prewencyjne
12 marca
12:51 2020

W związku z pojawieniem się Polsce (w tym w województwie łódzkim)  kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim podjął decyzję o wprowadzeniu szczególnych środków ostrożności w  autobusach komunikacji miejskiej. Prosi również pasażerów o zrozumienie sytuacji oraz poważne potraktowanie wprowadzonych zaleceń.

W ramach profilaktyki związanej z pandemią w obszarze transportu publicznego w Tomaszowie Mazowieckim podjęte zostały następujące decyzje i działania: 

Od 13.03.2020 r. (piątek) wszystkie autobusy wyjeżdżające z zajezdni będą miały zablokowane pierwsze drzwi oraz wydzieloną strefę buforową pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerskim.
Pozostałe drzwi otwierane będą przez kierowców. Nie zalecamy używania „ciepłych przycisków”, czyli przycisków na zewnątrz autobusu służących do otwierania drzwi.
Od 12.03.2020 r. wszystkie autobusy zjeżdżające do zajezdni będą dezynfekowane.
W związku z zablokowaniem pierwszych drzwi autobusu czasowo zawieszona zostaje sprzedaż biletów u kierowców. Pasażerowie mogą zaopatrywać się w bilety w punktach sprzedaży stacjonarnej (adresy w dołączonej poniżej grafice)  lub poprzez aplikacje mobilne.


Szczegółowe informacje na temat punktów sprzedaży znajdą państwo na:
– stronie internetowej MZK: www.mzktomaszow.pl w aktualnościach
– w przestrzeni pasażerskiej w autobusach MZK
– na przystankach w centrum miasta.

Dziś (12.03.2020 r.) odbyło się posiedzenie kadry kierowniczej Spółki wraz z przedstawicielami pracowników celem omówienia aktualnej sytuacji i poinformowania pracowników o podjętych działaniach.

O kolejnych decyzjach zarząd spółki będzie informował mieszkańców na bieżąco  za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta, MZK oraz mediów.Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu