Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Za niestosowanie się do obostrzeń Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tys. złotych!

Za niestosowanie się do obostrzeń Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tys. złotych!
10 kwietnia
14:29 2020

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy nie są łamane przepisy związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą zakazu gromadzenia się osób oraz łamania zasad kwarantanny. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Większość społeczeństwa rozumie powagę sytuacji oraz zagrożenie związane z epidemią. Niestety zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które łamiąc obostrzenia ryzykują zdrowie i życie swoje oraz innych osób. Z tej właśnie przyczyny po policyjnej interwencji na 15 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, Inspektor Sanitarny nałożył karę na łączną sumę 141 tysięcy złotych.

Naruszenia jakich dopuścili mieszkańcy powiatu tomaszowskiego miały miejsce w okresie od 4 do 7 kwietnia 2020 roku i w głównej mierze polegały na załamaniu zakazu gromadzenia się.

 

Policjanci interweniowali trzykrotnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego gdzie na imprezach domowych spotykały się grupy od 4 do 6 niespokrewnionych ze sobą osób. Na jedno ze spotkań niosących ze sobą bardzo wysokie ryzyko, 39-letnia matka zabrała ze sobą 4 letnią córkę.

Spotkania te miały charakter towarzysko-rozrywkowy. Dwa z nich odbyły się w późnych godzinach nocnych i były ,,zakrapiane alkoholem”.

Mundurowi odnotowali, też przypadek  nierespektowania  przez mieszkankę Tomaszowa zasad kwarantanny, która była nieobecna podczas kontroli i przez blisko dwie godziny nie odbierała od policjantów telefonu.

Z uwagi na stwierdzone naruszenia przepisów, niosące ze sobą wysokie ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, policjanci przekazali odpowiednie informacje do Inspekcji Sanitarnej, która nałożyła na nieodpowiedzialnych obywateli karę o łacznej wysokości 141 tysięcy złotych.


Źródło policja.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu